Z darmowego e-wsparcia może skorzystać każdy: dzieci, młodzież oraz dorośli.
- Dzwonią nasi podopieczni, ale także mieszkańcy Lublina, a nawet Polski - mówi psycholog Marta Szczodrak z Fundacji Sempre a Frente. - Chyba najwięcej w tej grupie jest rodziców, którzy zmagają się z różnymi problemami związanymi ze swoim funkcjonowaniem w sytuacji pandemii, ze swoimi lękami, z możliwością utarty pracy, jak również z tym, że nagle całe dnie muszą spędzać w domu ze swoimi dziećmi, rodzinami, które oczywiście bardzo kochają, ale nie mają możliwości "odpoczynku od nich".
Do tego dochodzi im jeszcze druga rola, takiego domowego nauczyciela. Muszą pomagać swoim dzieciom w nauce, a nie zawsze mają do tego kompetencje. Przez to także jest im trudno.
- Dzwonią też ludzie młodzi, dzieci i młodzież - dodaje Szczodrak. - Ich obawy dotyczą głównie relacji rówieśniczych oraz rodzinnych, ale też tego, że sobie nie radzą w tej sytuacji zdalnego nauczania.
Zdarzają się też telefony od osób starszych, które są bardzo samotne w tej sytuacji i po prostu potrzebują porozmawiać.
Z e-wsprcia psychologicznego Fundacji Sempre a Frente może skorzystać każdy. Dyżury psychologów i pedagogów odbywają się w dni robocze. W poniedziałki od godziny 11:00 do 20:00, a od wtorku do piątku od 9:00 do 18:00. Wystarczy zadzwonić na nr telefonu 690 080 886 lub na Skype: SempreOnline Lublin.