Wszystkie trzy nowości wzbogacą ofertę Wydziału Teologii, który – jak chwali się KUL – jest „najlepszym i największym wydziałem teologii nie tylko w Polsce, ale i w Europie”.
– Oferuje studia teologiczne zarówno dla kandydatów do kapłaństwa, jak i osób świeckich, a także studia z zakresu nauk o rodzinie – podkreśla uczelnia.
Jeśli chodzi o planowane w nowym roku akademickim kierunki, ekologię integralną będzie można studiować w Lublinie na II stopniu i wg uczelni ma to przygotowywać do pracy w różnorodnych instytucjach związanych z ochroną środowiska.
– [Studia – przyp. red.] będą miały charakter holistyczny, a jak podkreśla dziekan Wydziału Teologii, dzięki wzbogaceniu spojrzenia na ekologię o podstawy płynące z antropologii chrześcijańskiej, możliwe stanie się wyjście poza perspektywę wyłącznie biocentryczną – zachęca biuro prasowe uczelni.
Pozostałe dwie nowości będzie można studiować na poziomie licencjackim. Żeby uruchomić studia z zakresu duchowości i coachingu, katolicką uczelnię zainspirowała popularność coachingu. Dlatego docelowo absolwent lub absolwentka ma stać się profesjonalnym doradcą lub doradczynią duchową. KUL stara się o uzyskanie dla tego kierunku certyfikatu Polskiej Izbie Coachingu.
Nauki biblijne natomiast będą gratką dla osób chcących zgłębiać tajniki tekstów biblijnych pod specjalistycznym okiem oraz rozwijać umiejętności językowe. Nie chodzi jedynie o te, w których tworzone było Pismo Święte, ale również współczesny język hebrajski.
O nowych kierunkach dziekan Wydziału Teologii KUL ks. prof. Przemysław Kantyka mówi tak:
– To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Każda uczelnia musi odkrywać nowe trendy na ryku pracy i wychodzić im naprzeciw.
Nowe kierunki mają ruszyć w roku akademickim 2024/2025. Uczelnia jeszcze nie poinformowała, jakie będą limity przyjęć na nową ofertę.