Pamiętasz potrawy z czasów PRL-u? Sprawdź się w naszym quizie!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Kuchnia z czasów PRL-u. Pamiętasz te popularne potrawy? Sprawdź się w quizie!

2023-11-20 14:46

Żyłeś w czasach PRL-u? A może znasz na pamięć opowieści rodziców i dziadków dotyczące tamtych lat? Jeśli tak, to na bank kojarzysz produkty spożywcze i dania, które gościły na stołach w tamtym okresie. Uważasz się za smakosza lub smakoszkę potraw z czasów PRL-u? W takim razie ten QUIZ nie powinien być dla ciebie problemem. Smacznego!

Bez wątpienia dania z czasów PRL znów są modne. Powstaje wiele restauracji stylizowanych na tamten okres, robione są przyjęcia tematyczne, a niektóre dania można do tej pory spotkać w polskich domach. Siłą kuchni z tego okresu była bez wątpienia prostota… i niska cena. Nie ma w tym nic dziwnego, wiele osób z rozrzewnieniem wraca do smaków swojej młodości. 

Do popularnych dań z tego okresu można zaliczyć tatara, sałatkę jarzynową, blok czekoladowy czy bryzol. W czasach, gdy w sklepach nie było prawie nic i trudno było dostać cokolwiek, to te dania wydawały się naprawdę luksusowe. Teraz nadal królują na wielu rodzinnych przyjęciach! 

Najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Co wiesz o potrawach z PRL-u? Rozwiąż ten QUIZ

Pytanie 1 z 10
Tradycyjne mięsne galaretki, obowiązkowy punkt każdych imienin to tzw.

Zobacz także: Czy jest tak źle? Tak wyglądają posiłki w szpitalach w woj. lubelskim. Zobacz

Listen on Spreaker.