O takiej decyzji poinformował Prezydent Lublina Krzysztof Żuk we wpisie na portalu społecznościowym:
Zwolniliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z opłat w strefie płatnego parkowania. Oni, podobnie jak służba zdrowia ponoszą duży ciężar walki z koronawirusem (...).
To już trzecia grupa zawodowa, która może korzystać z bezpłatnego parkowania. Dotychczas byli to pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz osoby zatrudnione w Szpitalu Klinicznym nr 1. Lublin nie zamierza jednak całkowicie zawiesić opłat w strefie płatnego parkowania. Pozostali mieszkańcy miasta muszą płacić standardowe stawki. Skąd wynika taka decyzja, możemy przeczytać we wpisie Urzędu Miasta w Lublinie na portalu społecznościowym:
SPP w Lublinie zarządza jako operator firma zewnętrzna. Prywatny operator ma prawo żądać odszkodowania od Miasta w momencie odstąpienia od umowy, czyli np. w przypadku zawieszeniu poboru opłat. Zawieszenie opłat stanowiłoby naruszenie zapisów umowy, za co operator mógłby zażądać naliczenia od Miasta kary umownej w wysokości 1,5 mln złotych.
Nowy operator Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie funkcjonuje w mieście od 1 kwietnia. Jeśli nie zdążyliście zapoznać z nowymi stawkami, znajdziecie je tutaj.