- Dzięki nim można zyskać obraz swojego stanu zdrowia i odpowiednio wcześnie zareagować na niepokojące wyniki. W związku z przedłużeniem programu kolejne osoby mogą zrobić badania. Ci, którzy skorzystali z niego wcześniej mogą zrobić to drugi, a nawet trzeci raz, jeżeli tylko od poprzedniego badania minął rok. Po 12 miesiącach skierowanie jest wystawiane automatycznie w IKP bez potrzeby ponownego wypełniania ankiety, a pakiet badań jest taki sam jak poprzednio - mówi Paweł Piróg, dyrektor lubelskiego NFZ.
Aby skorzystać z programu nie trzeba iść do lekarza po skierowanie.
- Żeby skorzystać z badań wystarczy wypełnić ankietę na internetowym koncie pacjenta, w aplikacji mojej IKP lub w placówce medycznej, która uczestniczy w programie. Na podstawie ankiety zostaną ocenione czynniki ryzyka oraz wygenerowane zostanie e-skierowanie, a wtedy wystarczy zgłosić się do wybranej przez siebie placówki z dowodem tożsamości - mówi Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ.
W naszym województwie badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus badania można wykonać w 252 miejscach. Są to przychodnie i laboratoria. Ich wykaz znajdziecie na stronie pacjent.gov.pl.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Kamienica przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie wyburzona. Zdjęcia z drona