Co wiesz o polskim serialu Janosik i prawdziwej postaci słynnego zbójnika? Sprawdź swoją wiedzę

i

Autor: Youtube/kadr z serialu W rolę "polskiego" Janosika wcielił się Marek Perepeczko.

QUIZ

„Janosik” to kultowy serial z czasów PRL! Pamiętasz, kto w nim grał? [QUIZ]

2024-05-29 16:19

„Janosik” to jeden z najbardziej popularnych polskich seriali z czasów PRL-u. Produkcja opowiadająca o losach legendarnego zbójnika do dziś chwyta widzów za serce. Czy pamiętasz, jacy aktorzy grali w tym serialu i w jakie postaci się wcielili? Sprawdźmy to w quizie!

Zdjęcia do serialu „Janosik” powstawały w latach 1972-1973 r. Za reżyserię odpowiadał Jerzy Passendorfer, a za scenariusz – Tadeusz Kwiatkowski. Produkcja opowiada o losach tatrzańskiego zbójnika Janosika i poczynaniach jego bandy, walczącej z wyzyskiwaniem ubogich chłopów. Łącznie powstało 13 odcinków tego serialu, trwających około godzinę. Dodajmy przy tym, że „Janosik” jest jednym z najpopularniejszych seriali z czasów PRL-u!

Marek Perepeczko. Tak wygląda grób słynnego Janosika. Niezapomniani

Quiz: Pamiętasz, jacy aktorzy grali w „Janosiku”? Dopasuj nazwiska do odgrywanych ról!

Obsadę aktorską w „Janosiku” tworzyli popularni w czasach PRL-u aktorzy. Czy pamiętasz ich nazwiska? W poniższym quizie czeka na ciebie 10 pytań, a twoim zadaniem będzie dopasowanie bohaterów tego kultowego serialu do właściwych aktorek i aktorów, którzy wcielili się w podane role. Spróbuj zdobyć choć 8/10 możliwych punktów, powodzenia!

Pamiętasz, jacy aktorzy grali w „Janosiku”? To kultowy serial z czasów PRL-u!

Pytanie 1 z 10
W rolę tytułowego Janosika wcielił się:

Zobacz także: Wesele w czasach PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy świętowano? Sprawdź się w quizie