Sami swoi

i

Autor: POLSAT Sami swoi

QUIZ

„Sami swoi” to kultowa polska komedia! Kojarzysz, jacy aktorzy w niej grali? Dopasuj ich do roli!

2024-05-29 16:19

„Sami swoi” to kultowa polska komedia, którą pokochały pokolenia! Losy zwaśnionych rodzin Kargulów i Pawlaków do dziś potrafią rozśmieszyć widzów do łez, a cytaty z rozmów bohaterów wciąż bywają powielane. Czy jesteście w stanie dopasować nazwiska aktorów do granych przez nich postaci w „Samych swoich”? Sprawdzimy to w quizie!

„Sami swoi” to film, który trafił na ekrany w 1967 r. Za scenariusz do niego odpowiada Andrzej Mularczyk, a za reżyserię – Sylwester Chęciński. Co ciekawe, pierwowzorem jednego z głównych bohaterów tej kultowej komedii, czyli Kazimierza Pawlaka, był wuj scenarzysty – Jan. Z kolei filmowa rodzina Kargulów stanowi odpowiednik rodziny Dendrysów. Fabuła „Samych swoich” opiera się na opowiadaniu losów tych dwóch zwaśnionych ze sobą rodów, które musiały opuścić Kresy Wschodnie i osiedlić się na ziemiach odzyskanych. Komedia szybko zyskała wiernych fanów i do dziś potrafi rozbawić widzów do łez! „Sami swoi” doczekali się kontynuacji w postaci filmów: „Nie ma mocnych” (1974 r.) oraz „Kochaj albo rzuć” (1977 r.). Z kolei w 2024 r. na ekrany kin trafił prequel tej kultowej komedii pt. „Sami swoi. Początek”.

"Sami swoi. Początek". Całkiem nowi Kargul i Pawlak! W obsadzie wyczekiwanego filmu cała plejada gwiazd!

Quiz: dopasuj aktora do roli w „Samych swoich”

Jeśli choć raz oglądaliście „Samych swoich” to koniecznie spróbujcie się zmierzyć z naszym quizem. Należy w nim dopasować nazwiska aktorów do granych przez nich postaci w tej kultowej komedii. Tutaj tylko najwięksi fani zdobędą maxa!

Kto grał w „Samych swoich”? Spróbuj dopasować aktorów do ról w tym kultowym filmie!

Pytanie 1 z 10
W rolę Władysława Kargula wcielił się:

Zobacz także: „Sami swoi. Początek”. Ekipa filmowa zawitała do Muzeum Wsi Lubelskiej. Mamy zdjęcia z planu!

Listen on Spreaker.