Jedną ze szkół biorących udział w pilotażowym programie jest Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego. Co szkoła zyskała?
- Przede wszystkim dostaliśmy wsparcie systemowe, sprzęt sieciowy, dzięki któremu nasza sieć jest bezpieczniejsza i oczywiście jest też wydajniejsza. Poza tym mamy też wyposażone laboratoria w sprzęt sieciowy oraz wsparcie sieciowe. Dzięki temu nasi uczniowie mogą korzystać z kursów Akademii Cisco - mówi Artur Korgul, dyrektor szkoły.
W ramach pilotażowego programu cyfryzacji edukacji Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego wyposażono w zaawansowane rozwiązania sieciowe oraz urządzono nowoczesne laboratoria informatyczne.
- Dzięki temu możemy uczniom dostarczyć szerszy zakres wiedzy i umiejętności. Laboratorium jest sporym wsparciem w przygotowywaniu naszych uczniów zarówno do egzaminu zawodowego, jak i do późniejszej aktywności zawodowej. Pozwala im to brać udział w kursach Cisco, które są uznawane na całym świecie i uzyskać certyfikaty już w trakcie nauki szkolnej. Nie muszą tych kursów robić samodzielnie po zakończeniu edukacji, ponieważ mają tą możliwość w trakcie nauki - mówi Mirosław Pietraś, nauczyciel z ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego, kierownik laboratorium informatycznego.
W tym roku z kursów w ramach Akademii Cisco skorzystało 280 uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych oraz 180 uczniów w Zespole Szkół nr 1.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Szopka bożonarodzeniowa w centrum Lublina 2024
