Warsztaty z tańców tradycyjnych i darmowa potańcówka w Lublinie

i

Autor: OMIT ROZDROŻA/materiały prasowe

WYDARZENIA

Darmowe warsztaty z tańców tradycyjnych i potańcówka w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Znamy szczegóły!

2024-07-18 14:55

Już za kilka dni Ogród Saski w Lublinie stanie się miejscem, w którym królować będą tańce tradycyjne! Na ochotników, którzy chcieliby podszkolić swoje taneczne umiejętności czekają warsztaty pod okiem doświadczonego tancerza oraz potańcówka. A to wszystko zupełnie za darmo!

Warsztaty z tańców tradycyjnych w Ogrodzie Saskim w Lublinie

W ramach cyklu „Rozdroża Tradycji” Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” w Lublinie już w najbliższy weekend zaprasza wszystkich miłośników tańca do Ogrodu Saskiego. 20-21 lipca na deskach Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko odbywać się będą warsztaty tańców tradycyjnych, które poprowadzi Piotr Zgorzelski – tancerz, animator kultury, etnolog, choreograf, twórca i prowadzący pierwszą w Polsce Akademię Tańca Tradycyjnego oraz propagator nowoczesnej formy tańczenia tańców tradycyjnych, czyli tzw. „Mazurka Freestyle”.

„To doskonała okazja, by poznać nowe kroki pod okiem doświadczonego instruktora, który ucząc się od wiejskich tancerzy i analizując archiwalne źródła, wypracował swój autorski program nauczania” – zachęcają organizatorzy.

Świętokrzyskie. Potańcówka w czasie Dni Skarżyska-Kamiennej 2024

Udział w warsztatach jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go mailem na adres: [email protected]. Zajęcia te będą odbywać się w najbliższą sobotę i niedzielę w godz. 11-14, ale na tym nie koniec!

Potańcówka na deskach Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

W niedzielne popołudnie (godz. 16:30-19:30) na deskach Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w Lublinie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnej potańcówce, do której przygrywać będzie kapela Macieja Filipczuka i Gości Weselnych, zaś taniec również poprowadzi Piotr Zgorzelski.

„Wydarzenie umożliwi uczestnikom wypróbowanie nabytych umiejętności tanecznych oraz doświadczenie atmosfery tradycyjnych polskich potańcówek pod gołym niebem” – przekonują organizatorzy.

Czym jest cykl „Rozdroża Tradycji”?

Warsztaty prowadzone w ramach cyklu „Rozdroża Tradycji” to projekt mający na celu przede wszystkim promocję kultury tradycyjnej.

„Rozdroża Tradycji” to projekt, w którym sięgamy do korzeni istnienia i działań naszego Ośrodka Rozdroża. Poprzez cykl warsztatów, odtwarzamy zwyczaje związane z kulturą tradycyjną, ludową, poszukujemy korzeni naszej kultury, rytuałów społecznych obecnych we współczesnym świecie. Sięgamy do fundamentów własnej tożsamości – podkreśla Piotr Franaszek, dyrektor OMIT „Rozdroża”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także: Potańcówka w lubelskim skansenie przyciągnęła tłumy! Na parkiecie wirowało mnóstwo par