Osiedle Hansenów w Lublinie
Budowa owego osiedla rozpoczęła się w 1964 roku. Owy projekt zakładał podzielenie osiedla na strefy, z których każda część miała spełniać odrębne funkcje. - Jest to tzw. strefa obsługiwana, w której usytuowano budynki i ogród osiedlowy. Strefa ta ma nie tylko spełniać funkcje mieszkalne, ale także służyć wypoczynkowi i zaspakajaniu potrzeb kulturalnych – wyjaśnia Teatr NN.
Wielu mieszkańców Lublina mówi, że to typowy „beton”. Ale dla tzw. „lokalsów” jedyna zielona strefa w tej części miasta.
- Mieszkam tu od ponad 40 lat. Podoba mi się ta okolica. Słyszy pan jakieś samochody? Dla nas, leciwych, jest to spokojna dzielnica – mówi pan Jan, mieszkaniec przy ulicy Balladyny.
DŁUGI TEN BLOK PRZY BALLADYNY W LUBLINIE. TAK SIĘ PREZENTUJE Z GÓRY! ZOBACZ
PRL widoczny m.in. na targowisku przy ul. Wileńskiej
Trzeba przyznać, że na owym targowisku możemy kupić warzywa czy owoce prosto z polskiej wsi. - Przyjeżdżam z Kraśnika. Nie brakuje chętnych na moje owoce – przyznaje pani Mirosława, która oferuje okolicznym mieszkańcom swoje produkty.
Choć przy Wileńskiej do wyboru jest asortyment „codziennego użytku” w postaci: ręczników, warzyw, owoców i m.in. skarpetek to w efekcie spacerując po tej części Lublina możemy przenieść się w czasie i poczuć prawdziwego „ducha” PRL-u.
ZOBACZ KONIECZNIE SPACER PO OSIEDLU SŁOWACKIEGO W LUBLINIE!