420 par zatańczyło tradycyjnego „Poloneza dla Lublina”!

i

Autor: PW

WYDARZENIA

Co robić w majówkę 2025 w woj. lubelskim? Mamy listę najciekawszych imprez

2025-04-29 17:49

Przed nami długi majowy weekend. W tym roku dla wielu osób wolne od szkoły i pracy będzie trwało aż cztery dni! Co w tym czasie będzie się działo w woj. lubelskim? Zebraliśmy dla was listę najciekawszych - naszym zdaniem - majówkowych imprez w regionie!

Spis treści

  1. Majówka po zamojsku
  2. Drive Fest, czyli Moto-Majówka w Janowie Lubelskim
  3. Mundurowa Majówka w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  4. „Polonez dla Lublina”
  5. Kraszczadzka Tradycyjna Majówka z Karpiem
  6. Koncert Muzyki Polskiej w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Majówka po zamojsku

W tym roku wielkie majówkowe święto zostało zaplanowane w Zamościu! Miasto zwane „Perłą Renesansu” przygotowało program wydarzeń przez cały długi majowy weekend, czyli od 1 do 4 maja włącznie. Wśród nich znalazły się między innymi: festiwal baniek mydlanych, pokazy sztukmistrzów, koncerty na Rynku Wielkim, giełda kolekcjonerska oraz widowisko multimedialne „Iskry Niepodległej”. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Drive Fest, czyli Moto-Majówka w Janowie Lubelskim

1 maja już o godz. 10 nad Zalewem Janowskim w Janowie Lubelskim rozpocznie się drive fest, czyli Moto-Majówka. To wydarzenie, na którym nie może zabraknąć fanów motoryzacji! Podczas wydarzenia wydzielonych zostanie kilka stref oraz będą prowadzone konkursy np. na „auto festiwalu” czy zmianę koła na czas. Wejście na tę imprezę jest darmowe (natomiast wjazd autem jest płatny).

Mundurowa Majówka w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

1 maja w godz. 11-15 w „polskim Wersalu”, bo tak bywa określane Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, odbędzie się kolejna odsłona Mundurowej Majówki. W programie m.in.: stoiska promocyjne formacji mundurowych na dziedzińcu pałacowym, pokaz musztry, pokaz strażackich możliwości bojowych, rekonstrukcja obozu harcerskiego oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W Lublinie uczcili święto polonezem. W uroczystym tańcu wzięło kilkaset par.

„Polonez dla Lublina”

3 maja, po oficjalnej części uroczystości, w centrum Lublina odbędzie się tradycyjne wspólne tańczenie poloneza. Uroczysty korowód taneczny, który poprowadzą członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, a w którym wezmą udział przedstawiciele lokalnej władzy oraz mieszkańcy i mieszkanki miasta, wyruszy sprzed ratusza około godz. 13 i przejdzie deptakiem na pl. Litewski. Następnie odbędzie się tam piknik rodzinny, a o godz. 15 będzie można wziąć udział w spacerze „Lubelskim Szlakiem Konstytucji 3 Maja” (start przy pomniku Konstytucji 3 Maja).

Kraszczadzka Tradycyjna Majówka z Karpiem

To darmowe wydarzenie odbędzie się 3 maja w Dworku Starościńskim w Krasnymstawie w godz. 15-22. W programie między innymi: konkurs na najsmaczniejszą potrawę z karpia, wspólne tańczenie poloneza, premiera piosenki o Kraszczadach, występy lokalnych zespołów, kiermasz twórczości ludowej, grill i ognisko oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Koncert Muzyki Polskiej w Ogrodzie Botanicznym UMCS

3 maja o godz. 14:30 w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się koncert muzyki polskiej pt. „Od Kompozytorów z Lubelszczyzny do najpiękniejszych pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki”. W trakcie wydarzenia wystąpią: śpiewaczka Dorota Całek i pianistka Urszula Świerczyńska, a zgromadzona publiczność usłyszy utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów. Sam koncert jest bezpłatny, ale obowiązuje bilet na wejście do „botanika”.

Artykuł będzie aktualizowany.

Zobacz także galerię zdjęć: 420 par zatańczyło „Poloneza dla Lublina”! Tak wyglądał taniec w centrum miasta

Lublin Radio ESKA Google News