Czytanie

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Co pamiętasz z lektur szkolnych? Sprawdź, czy poprawnie dopasujesz bohaterów do książki!

2024-04-15 11:02

Lekcje języka polskiego to nie tylko poznawanie zasad ortografii czy gramatyki. Ich nieodłączną częścią jest także czytanie lektur! W tym quizie chcemy sprawdzić, czy potrafisz jeszcze dopasować bohaterów do odpowiednich utworów literackich, które poznaliśmy w szkole!

Rok szkolny trwa w najlepsze, a to oznacza, że od kilku miesięcy przed uczniami otwiera się świat literacki, który poznają na lekcjach języka polskiego. Wszystko to za sprawą lektur szkolnych, które znalazły się na liście obowiązkowych na poszczególnych etapach edukacji. Czy pamiętasz jeszcze, jak nazywali się główni bohaterowie „Kamieni na szaniec”? Umiesz wymienić postaci występujące w „Panu Tadeuszu”? Czy wiesz, w którym utworze znalazł się Chochoł? Za chwilę sprawdzimy, jak dobrze znasz lektury szkolne!

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością

Quiz: dopasuj bohaterów do lektury szkolnej!

W tym quizie mogą się sprawdzić nie tylko aktualni uczniowie, ale również ci, którzy lata edukacji szkolnej mają już dawno za sobą! Wydaje ci się, że doskonale pamiętasz treść obowiązkowych lektur? Przed tobą 10 pytań, które sprawdzą twoją wiedzę z lekcji języka polskiego! Sprawdź, czy wciąż potrafisz dopasować bohaterów do odpowiedniej lektury!

Czy umiesz poprawnie dopasować bohatera do lektury szkolnej?

Pytanie 1 z 10
Ignacy Rzecki to jeden z bohaterów:

Zobacz także: Kraszczady, czyli lubelskie Bieszczady. Tej krainy nie ma na mapach! 

Listen to "Lektury szkolne - streszczenia" on Spreaker.