- Chcielibyśmy zaprosić lubelskie placówki oświatowe do wzięcia udziału w akcji "Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego Miasta!" - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina. - Właśnie po to, żeby odkryć nasze miasto na nowo, żeby dla niektórych te informacje, które padną z ust przewodników były inspiracją do tego, żeby dalej zwiedzać i odkrywać Lublin. Jestem przekonana, że szereg informacji, które padną w trakcie spacerów, o nich nie przeczyta młodzież w żadnej książce. To są ciekawostki związane z naszym miastem przekazane w bardzo wyjątkowy i inspirujący sposób. Te spacery to okazja, żeby na nowo odkryć takie nieoczywiste miejsca w naszym mieście.
Cykl "Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego Miasta!" to 150 wydarzeń. Udział w nich mogą wziąć szkoły działające na terenie Lublina.
- Przed nami bardzo dobra zabawa - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin. - Przygotowaliśmy tę ofertę w taki sposób, żeby nauczyciele, którzy są zainteresowani zgłoszeniem swoich pociech do takiego spaceru mieli możliwość wybierania, czy chcą wziąć udział w lekcji muzealnej, czy może przejechać się naszymi zabytkowymi autobusami, bądź po prostu wybrać któryś ze spacerów. Do 7 kwietnia zbieramy zgłoszenia do wiosennej części. Na część jesienną, po wakacjach będziemy zbierać zgłoszenia we wrześniu.
W ramach spotkań Przewodnicy Inspiracji przygotowali dla młodzieży gry miejskie oraz łamigłówki.
- Te spacery to nie tylko okazja do poznania miasta, do poszerzenia swojej wiedzy. To również okazja do tego żeby doskonalić, rozwijać swoje zdolności i umiejętności - mówi Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk, Przewodnik Inspiracji. - W jaki sposób? Wiele spacerów zawiera w sobie różne elementy aktywizujące młodzież: zagadki, zadania do wykonania, czy też nawet zabawy.
Szczegółowe informacje oraz pełną ofertę spacerów znajdziecie na stronie turystyka.lublin.eu.