promocja regionu

„Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie”. Jakie efekty przyniósł program?

2023-05-24 9:42

12 odcinków, z których większość trwa nieco ponad 12 min, a w nich wycieczki po ciekawych miejscach Lublina i całego województwa. Na program „Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie” urząd marszałkowski dał 112 tys. zł, a miasto 12 tys. Było warto?

Według Zdzisława Szweda, członka zarządu województwa, „współpraca z panią Kasią była strzałem w dziesiątkę”. Podkreślił, że urząd marszałkowski stawia na turystykę dynamiczną, którą Bujakiewicz promowała w programie, i że umieszczanie filmików w sieci sprawia, że są łatwo dostępne dla młodych osób i tych, które mieszkają za granicą.

„Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie” zadebiutowało na youtubowym kanale 5 miesięcy temu 34-sekundową zajawką, 3 miesiące później 1,29-minutowym trailerem, a pierwszy odcinek wylądował w sieci miesiąc temu. Kręcenie programu Bujakiewicz mierzy jednak nie w miesiącach, a latach (dwóch). Przekonuje jednak, że względu na okoliczności towarzyszące (pandemia) nie wyglądało dokładnie tak, jak planowała. Nie udało się sfilmować Włodawy, Sobiboru, Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, choć były w harmonogramie prac.

Co udało się pokazać?

  1. Lublin – Noc Kultury, Stare Miasto, Restauracja Mandragora i wyroby cebularza lubelskiego.
  2. Lublin przez pryzmat odbywających się w nim wydarzeń: Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński oraz Rezerwat Dzikich Dzieci.
  3. Prezentacja Zalewu Zemborzyckiego oraz pasieki pszczół na CSK.
  4. Kazimierz Dolny, Mięćmierz w dorzeczu Wisły.
  5. Kazimierz Dolny – wypieki koguta, rej po Pychówce, zwiedzanie winnic.
  6. Ruiny Zamku w Janowcu, Pałac Czartoryskich w Puławach, Magiczne Ogrody.
  7. Nałęczów: Park Zdrojowy, Młyn Hipolit; spacer z Alpakami w Nowym Gaju pod Wojciechowem, wizyta w kuźni w Wojciechowie.
  8. Zamość: spacer po Padwie Północy i Perle Renesansu, Roztoczańskie muzeum PRL, ogródek rodzinny domu Marka Grechuty, forteca Zamojska.
  9. Zamość: muzeum fotografii, widok Zamościa z lotu ptaka, punkt widokowy Roztocza, szumy na Tanwi, Szczebrzeszyn, kamieniołomy w Józefowie oraz w Krasnobrodzie.
  10. Prezentacja Krasnobrodu i uroków Roztocza, przepływ kajakami, Guciów.
  11. Zagroda Guciowa, szumy na Tanwi na Roztoczu, Susiec, rajskie ogrody – glamping na Roztoczu.
  12. Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy z tarpanami, browar Zwierzyniecki, winnica zwana zamojską Toskanią oraz produkcja serów.

Kanał „Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie” subskrybuje ponad 2,6 tys. osób. Sporo więcej wyświetliło filmy w ciągu ostatnich 28 dni (licząc do 18 maja) – prawie 32,5 tys. Najpopularniejszy był wśród osób mieszkających w Polsce, ale też Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Holandii i Kanady. „Statystyczny odbiorca” programu jest odbiorczynią – kobiety to 55 proc. oglądających. Play najczęściej klikały te w wieku 35-44 lata (36,1 proc.), 25-34 lata (26,7 proc.) i 45-54 lata (20, 3 proc.), co pokazuje, że program nie cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży nastoletniej i studenckiej.

Z wypowiedzi Katarzyny Bujakiewicz można wnioskować, że planowana jest druga seria programu.

Zobacz zdjęcia: „Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie”. Obejrzeliśmy nowy program Katarzyny Bujakiewicz 

Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie: Mateusz Kasiak rozmawia z Katarzyną Bujakiewicz
Projekt domu Fiołek - archeton.pl - parterowy 72,1 m2