Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Lublina

2021-12-22 12:43

W środę lubelscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju marszałkowi województwa lubelskiego. To 31 raz kiedy sztafeta Światła wędruje po naszym kraju. Polscy harcerze odebrali je 12 grudnia od słowackich skautów.

- Betlejemskie Światło Pokoju odpalane jest w Grocie Narodzenia od wiecznego światła - mówi harcmistrz Tomasz Sych, komendant Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego. - W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju ma hasło "Światło Nadziei". To Światło Nadziei na powrót do normalnego funkcjonowania, do normalnych czasów, do tego żebyśmy mogli spotykać się w gronie przyjaciół bez obawy o swoje życie lub zdrowie. I tą nadzieję razem z tym światełkiem chcemy przekazywać wszystkim, których spotkamy na swojej drodze.

Przekazywane przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju będzie towarzyszyło mieszkańcom Lublina przy wigilijnych stołach.

- Betlejem daje nadzieję - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. - Mam nadzieję, że ta piękna tradycja już zawsze będzie, bo pamiętajmy, że Betlejem daje nadzieję na nowe, dobre. I to dobro, które z tym światełkiem do nas wędruje i ze świętami Bożego Narodzenia niech nas napawa radością i optymizmem na lepsze czasy.

Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju przekazują mieszkańcom naszego kraju i dalej na Ukrainę, Białoruś, do Rosji, Litwy, Niemiec oraz Szwecji.

Polecany artykuł:

Czy w święta spadnie śnieg?