Animator potrzebny od zaraz. Ubarwiają się małym pacjentom przez okno szpitala [AUDIO]

i

Autor: zdj. Fundacja Gdy Liczy się Czas/Facebook

Wolontariusz potrzebny od zaraz. Animacje przez okno szpitala [AUDIO]

2021-08-05 16:26

Muzycy, aktorzy, mundurowi, ale i wszyscy chętni. Fundacja Gdy Liczy się Czas poszukuje wolontariuszy-animatorów do akcji "Wylosuj Anioła" i "OnkoOkno".

Liczy się optymizm i chęć wsparcia pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. - Mogą być to aktorzy, osoby śpiewające, osoby pracujące z różnymi zwierzętami - mówi Natalia Voytsel, prezeska fundacji Gdy Liczy się Czas.

Tak naprawdę to może być każdy, kto potrafi i chce spędzić czas z dzieciakami. - Ze względu na epidemię nie możemy jeszcze wejść na oddział onkologii, więc przez okno chcemy wywołać uśmiechy na ich twarzach - dodaje Voytsel.

Animatorzy i wolontariusze organizują m.in. minispektakle, stąd przyda się także wsparcie stałych partnerów. - Chodzi o pomoc w zakupie balonów czy rekwizytów do naszych krótkich występów. Jesteśmy otwarci również na firmy, które objęłyby patronat nad naszymi akcjami - dodaje Katarzyna Szlachta, koordynatorka akcji OnkoOkno.

Ostatnie wydarzenie animowali lubelscy strażacy i sztukmistrze. Kolejna już 15 sierpnia. Następne będą odbywały się cyklicznie.

Chętni animatorzy mogą zgłaszać się na "Gdy liczy się czas" na Facebooku lub na stronie internetowej fundacji.

Wolontariusz potrzebny od zaraz. Trwa Akcja OnkoOkno. Pomóż małym pacjentom. Posłuchaj: