- Może się wydawać nam, że te kwoty nie są wielkie, od 500 tysięcy do miliona zł, ale pamiętajmy, że dla mikro, czy małego przedsiębiorstwa ta kwota spowoduje, że przede wszystkim koszty produkcji zmaleją, bo ceny energii zmaleją wskutek tych działań, które firmy będą podejmować wg projektu - podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski. - Będzie to także efekt dla nas, dla całej Lubelszczyzny i dla całego kraju, będzie to efekt ekologiczny. Zmniejszy się po prostu emisja CO2.
To jednak nie koniec wsparcia, na które mogą liczyć małe firmy z Lubelszczyzny.
- Oczywiście potrzeby są dużo większe, na co wskazywało duże zainteresowanie kolejnym konkursem, który organizujemy, a chodzi o dofinansowanie na odzyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii - przyznaje dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Elżbieta Kędzierska. - Do konkursu wpłynęło bardzo dużo wniosków, jesteśmy w trakcie oceny ponad 540 wniosków, na łączną kwotę przekraczającą 220 mln zł.
W przypadku unijnego programu termomodernizacji budynków, o ile duże przedsiębiorstwa mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 45%, to w przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw wsparcie może objąć nawet 65% wartości inwestycji. Szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.