W drugiej połowie października w lubelskiej Hali Globus otworzone zostanie miejsce spotkań dla młodych mieszkańców naszego miasta. Spilno Lublin to efekt współpracy czterech organizacji pozarządowych, działających na terenie miasta:
- Stowarzyszenia Homo Faber,
- Fundacji 5Medium,
- Fundacji Sempre a Frente,
- Stowarzyszenia Bona Fides.
Projekt finansowany jest przez lubelski ratusz dzięki środkom pochodzącym z UNICEF-u.
- W Lublinie pracujemy najlepiej, kiedy łączymy kompetencje i potencjały. Tak właśnie jest w przypadku organizacji pozarządowych, które zdecydowały przystąpić do konkursu na realizację Spilno w ramach konsorcjum. Taki zespół to gwarancja powodzenia – tworzą go organizacje z doświadczeniem w zakresie integracji migrantów i społeczności lokalnej, wsparcia osób w trudnej sytuacji, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz animacji społecznej i kulturalnej. Dzięki współpracy z nimi mamy pewność, że Spilno spełnia wszelkie wytyczne i założenia zarówno Miasta Lublin, jak i UNICEF, a także jest bardzo mocno osadzone w naszym lubelskim kontekście - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.
W ramach Spilno Lublin działać będzie system wsparcia psychologicznego, prawnego i psychospołecznego oraz prowadzone będą różnorodne działania integracyjne.
- Spilno Lublin to miejsce stworzone specjalnie z myślą o potrzebach młodych osób z Ukrainy, ich polskich kolegów i koleżanek, a także rodziców i opiekunów – podkreśla Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.
Do momentu otwarcia Spilno Lublin zajęcia integracyjne dla młodzieży z Lublina i Ukrainy organizowane są w poszczególnych fundacjach.
Polecany artykuł: