Ambasadorzy Województwa

i

Autor: materiały prasowe UMWL

Województwo lubelskie ma nowych ambasadorów. Przyznano też certyfikaty "Marka Lubelskie"

2023-02-12 14:28

W sobotni wieczór do zaszczytnego grona Ambasadorów Województwa Lubelskiego dołączyli kolejni wyróżnieni. Tytuł przyznawany jest od 1999 roku osobom, firmom i instytucjom promującym Lubelszczyznę w kraju i za granicą. Dzięki temu nasz region ma już w sumie 81 ambasadorów - w tym 8 specjalnych.

Samorząd Województwa Lubelskiego każdego roku wyróżnia tych, którzy wzmacniają wizerunek całego regionu. Doceniani są za ciężką pracę, pomoc innym i ogromny wkład w promowanie Lubelszczyzny.

W 2022 w kategorii firma zdaniem kapituły na tytuł ambasadora zasłużył klub Speedway Lublin S.A. Przyczyniły się do tego liczne sukcesy zawodników oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

To wyróżnienie należy się całemu środowisku, które tworzy lubelski żużel. Na wyróżnienie zasługują także nasi kibice. Biorą udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przed klub i stają się naszymi amabasadorami. Pamiętamy, jak podczas pandemii kibicowali z podnośników koszowych. Wtedy o naszym województwie było słychać na całym świecie - mówi Piotr Więckowski, wiceprezes lubelskiego klubu.

Ambasadorem w kategorii instytucja został Teatr Muzyczny w Lublinie. To uhonorowanie za pracę całego zespołu podczas regionalnych wydarzeń kulturalnych takich jak ubiegłoroczny koncert charytatywny "Lubelskie dla Ukrainy" czy występy podczas Rodzinnych Pikników Europejskich.

Już sama nominacja była dla nas ogromnym wyróżnieniem. Bardzo się cieszę, że od 4 lat stojąc na czele Teatru Muzycznego w Lublinie mogę uszczęśliwiać naszą lubelską publiczną, spełniać marzenia moich artystów, ale również swoje. Takich marzeniem w 2018 roku było dla mnie, by nasz teatr wrócił na należne mu muzyczne miejsce na mapie Polski. Ta nagroda jest tego dowodem - podsumowuje Kamila Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.

Natomiast prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak został ambasadorem w kategorii osoba. Niekwestionowany dorobek naukowy tego specjalisty, jego wkład w rozwój okulistyki czy współpraca z zagranicznymi ośrodkami to przykład praktycznej promocji regionu lubelskiego.

Teraźniejszość to rozwój nowych technologii. Tworzymy w tej chwili międzynarodowe projekty, które wyróżniają nas na świecie. A przyszłość to zarówno wymiana naukowa, ale również inwestycje oraz edukacja. To nas wyróżnia jako miasto - mówił podczas sobotniej gali prof. Robert Rejdak.

Kapituła przyznała także dwa tytuły Ambasadorów Specjalnych. Zostali nimi PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu oraz Konsulat Honorowy RP w Las Vegas.

Nie da się przyznać tylu ambasadarów ilu jest ludzi dobrej woli, którzy godnie reprezentują nasze województwo. Ta formuła rozszerzająca poprzez Amabasaroda Specjalnego chociaż odrobinę wypełnia tę lukę - mówił Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Marka Lubelskie

Podczas sobotniej uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie wręczono także kolejne certyfikaty projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Publikujemy listę wyróżnionych przedsiębiorstw:

Darex Producent Koszul Sp. z.o.o Sp. K. (branża odzieżowa)

Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA (branża spożywcza)

PINUM Rafał Pikul (DEERHORN) (branża usługowa)

RST Roztocze Sp. z o.o. (branża produkcyjno-mechaniczn)

GREEN SORT Sp. z o.o. (branża produkcyjno-mechaniczna)

Rigel Sylwia Wnuk (branża spożywcza)

Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz (branża spożywcza)

BiGrim Grzegorz Maryniowski (branża spożywcza)

GNIECKI S.C. (branża spożywcza)

Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła (branża spożywcza)

Już 101 firm z naszego regionu może pochwalić się znakiem towarowym Marka Lubelskie. Ich pełne zestawienie jest dostępne na stronie marka.lubelskie.pll!