- Policjanci dokonują lustracji dróg, zwłaszcza przejść dla pieszych w okolicach szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Oczywiście jeśli policjanci zauważą jakieś nieprawidłowości w oznakowaniu takiego przejścia dla pieszych, czy ogólnie oznakowaniu rejonu szkół, to informacja jest wysyłana do zarządcy drogi i zarządca drogi ma jeszcze czas na to, aby ewentualnie dokonać poprawek. Prace nad rozpoczęciem roku szkolnego, jeśli chodzi o takie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, rozpoczynamy z dużym wyprzedzeniem. Mamy przed nami ostatni, można powiedzieć, weekend wakacji. Oczywiście, to będzie wzmożona praca policjantów ruchu drogowego, ale i nie tylko, bo również dzielnicowi w tych dniach dość zaawansowanie pracują - dodaje aspirant Renata Szpakowska.
- Pierwszy tydzień września to również spotkania w szkołach nauczycieli z rodzicami - podkreśla aspirant Szpakowska. - Wtedy też nasi policjanci na takie spotkania chodzą i przypominają rodzicom o prawidłowym przewożeniu dzieci do placówek, o tym żeby pamiętać, że te pasy, ten fotelik bezpieczeństwa czy inne urządzenie podtrzymujące obowiązuje nas na każdym dystansie, bo często spotykamy się z takim tłumaczeniem, że my do szkoły mamy bardzo blisko i po co ten fotelik, po co ten pas. Apelujemy zawsze o to, że to jest konieczne niezależnie od tego jaki dystans pokonujemy.
Wraz z początkiem roku szkolnego wokół szkół ma pojawić się więcej patroli policji, które mają zadbać o bezpieczeństwo. Jednak mundurowi przypominają, aby rodzice i opiekunowie przypomnieli podopiecznymi o zasadach przechodzenia przez pasy czy jazdy rowerem.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Tort, kwiaty i czek na 30 tys. zł. Aleksandra Mirosław nagrodzona przez Miasto Lublin