turystyka

W tych 8 miasteczkach wypoczniesz, bo "czas tu płynie wolniej"! Aż dwa z nich są w woj. lubelskim!

2024-07-19 16:31

Gdzie wyjechać na urlop tak, by móc spokojnie odpocząć od miejskiego zgiełku, a jednocześnie nie musieć zaszywać się „w środku lasu”? W Polsce nie brakuje miejsc, w których plusy miejskiego życia równoważą się z możliwością wypoczynku w ciszy. W tę definicję wpisują się miasteczka typu „slow”. Nie musisz daleko jechać, bo aż dwa z nich są w woj. lubelskim!

Magazyn „National Geographic” przygotował listę 8 polskich miasteczek, które warto odwiedzić. To miejsca, które idealnie nadają się do wypoczynku z całą rodziną. Mnóstwo tu legend, historii pobudzających wyobraźnię i ludzi, którzy chętnie podzielą się ciekawostkami zarówno o danym miejscu, jak i o swoim życiu. Zawsze znajdzie się tu też sklep, w którym zakupić można lokalne wytwory i wyroby! W takich miejscach zdecydowanie odpoczniesz od „szybkiego” miejskiego życia i odetchniesz wśród urokliwych krajobrazów. Możecie się tu naprawdę zrelaksować!

Lubelskie. Oberwanie chmury w Zamościu

Wśród wymienionych przez „National Geographic” propozycji znajdziemy między innymi takie, które znajdują się na Dolnym Śląsku czy Podlasiu, ale w zestawieniu tym znalazły się też aż dwa miasteczka położone w woj. lubelskim. Które miejscowości z naszego regionu zachwyciły dziennikarzy tego podróżniczego czasopisma? My już dobrze znamy te miejsca i z przyjemnością wybieramy się tam na wycieczki!

Janowiec nad Wisłą

Większość turystów w woj. lubelskim chętnie udaje się do Kazimierza Dolnego i tam zachwycają się pięknymi uliczkami czy krajobrazami. W trakcie wakacji niemal nie ma dnia, by nie zetknąć się tu z tłumami. Będąc w okolicy tego popularnego miasteczka nad Wisłą warto wybrać się też na drugą stronę Wisły, by poznać uroki Janowca. Dziennikarzy „NG” zachwycił leniwy i senny charakter tego miejsca, ale także fakt, że przypomina węgierskie miasteczko. Nie tylko zamek jest tutaj atrakcją, ale także piękne widoki czy liczne trasy spacerowe. Nie brakuje też tutaj agroturystyki, gdzie można spróbować lokalnych wyrobów.

Włodawa – miasto na końcu świata

Niektórzy twierdzą, że Włodawa „leży na końcu świata”, ponieważ położona jest tuż pod białoruską granicą. Przepływają tędy urokliwe rzeki Włodawka i Bug, nad brzegami których można odpoczywać. ponadto, nie bez powodu Włodawa jest nazywana „Miastem Trzech Kultur”. Redaktorzy „NG” ocenili tutejsze malownicze uliczki, barokowe kościoły, dostojne budowle klasztoru, bielejące pośród niskiej wschodniej zabudowy synagogi i cerkiew tworzą razem niepowtarzalny klimat. W tym miasteczku można poczuć się jak w innym kraju, nie tylko dzięki wyjątkowej architekturze, ale także i ciekawej historii. Warto dodać, że oprócz ciekawej historii Włodawa serwuje jeszcze pyszne lody.

Zobacz także: Pomnik „Rzeź Wołyńska” wzbudza ogromne zainteresowanie. Szybko dojedziecie tu z Lublina

Listen on Spreaker.