Rozpoznajesz te przedmioty z czasów PRL-u? Sprawdź swoją wiedzę w QUIZIE!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

W PRL wiedzieli co to za przedmioty! Ty też? Sprawdź, czy poradzisz sobie z tym quizem

2024-05-29 16:52

Mówiło się, że w czasach PRL-u nie było niczego i wszystko było trudno dostać. Dlatego nawet dziś przedmioty z tego okresu są warte krocie. Równie cenna jest ich znajomość. Pamiętasz je wszystkie? To koniecznie sprawdź się w naszym QUIZIE.

Wiele osób czasy PRL wspomina z ogromnym sentymentem. To był okres, w którym nasi dziadkowie, rodzice czy my sami przeżywaliśmy lata młodości, wolności i beztroski. Świat od tego czasu bardzo się zmienił, rozwinął. Pojawiło się mnóstwo przedmiotów, a te z czasów PRL odeszły już do lamusa. Jednak nadal wiele z tych rzeczy ludzie traktują z ogromnym sentymentem. Tego typu produkty kiedyś były niezwykle trudno dostępne, a każdy przedmiot trzeba było zdobywać różnymi sposobami.

Czasy PRL nie mają dla was żadnych tajemnic? No to koniecznie sprawdźcie się w naszym kolejnym  QUIZIE! Sprawdźcie się, czy wiecie wszystko na temat czasów PRL i czy z łatwością rozpoznacie te przedmioty na zdjęciach!

Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. 

Znasz te przedmioty z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Co jest na zdjęciu?
Znasz te przedmioty z czasów PRL? Sprawdź się w QUIZIE

Zobacz także: Tak wyglądały wakacje w czasach PRL w woj. lubelskim! Sprawdź archiwalne fotografie

Listen on Spreaker.