Parkomat

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Inwestycje

W mieście pojawią się nowe parkomaty! MPK Lublin wyda na to ponad 16 mln zł

2024-06-13 14:00

MPK Lublin rozstrzygnęło postępowanie przetargowe na dostawę w formie dzierżawy parkomatów oraz systemu do obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie. Już wiadomo, że koszt tego zadania to ponad 16 mln zł!

We wtorek (11.06) MPK Lublin wybrało spółkę, która zajmie się montażem nowych parkomatów i wdrożenie systemu e-kontroli. Wygrało City Parking Group Spółka Akcyjna z Grudziądza. 

- City Parking Group Spółka Akcyjna z Grudziądza wyceniła zadanie na 16 413 621,84 zł brutto. Z uwagi na fakt, że oferta przekraczała kwotę przeznaczoną przez MPK Lublin na sfinansowanie tego zamówienia (kwota przeznaczona przez MPK Lublin na sfinansowanie zamówienia wynosiła 12 234 268,80 zł brutto), władze Spółki zdecydowały o podwyższeniu kwoty, co wymagało zgody Rady Nadzorczej oraz Zgromadzenia Wspólników – informuje Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

Jedyny taki parking w stolicy. Byliśmy pod placem Powstańców

Wyłoniona w przetargu firma będzie wymieniać parkomaty sukcesywnie, maksymalnie do 10 sierpnia. Przygotuje też nową stronę internetową, poprzez którą kierowcy będą mogli zakupić abonamenty parkingowe (e-sklep). Przy czym ta funkcja (e-sklep) zostanie wdrożona najpóźniej do 10 listopada.

Tak będą sprawdzać, czy kupiłeś bilet!

8-letnia umowa pomiędzy MPK Lublin a Gminą Lublin zakłada, że kontrolę uiszczania opłat za parkowanie w SPP będą prowadzić kontrolerzy (co najmniej 16 kontrolerów) oraz sukcesywnie nastąpi wdrażanie e-kontroli z wykorzystaniem systemu skanowania tablic rejestracyjnych. System e-kontroli zostanie wdrożony najpóźniej do 10 listopada br. Wówczas przewidziano do kontroli 6 kontrolerów oraz dwa pojazdy, na których zostaną zainstalowane systemy do e-kontroli.

Pojazdy wykorzystywane do e-kontroli zeskanują numery rejestracyjne pojazdów zaparkowanych w SPP, a system zweryfikuje, czy za dany pojazd została wniesiona opłata za postój. Za nieopłacony postój pojazdu w SPP, wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej będą wysyłane do kierowców pocztą. Podczas kontroli samochodu nastąpi skanowanie tablicy rejestracyjnej, ale powstanie też dokumentacja fotograficzna wraz ze współrzędnymi GPS, dzięki którym dokładnie będzie wiadomo, w jakiej lokalizacji znajdował się weryfikowany samochód.

Te fakty o Lublinie każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Od którego wzniesienia zaczęły się miejskie początki Lublina w XI w.?

Zobacz także: Ludzie uwięzieni w samochodach, zalane szkoły i kościoły. Tak wyglądała burza w Zamościu!