W ramach akcji na godzinę zgaśnie oświetlenie na Placu Litewskim: topoli tzw. „Boababu”, fontann, kasztanowców, elewacji Pałacu Lubomirskich, budynku kościoła i klasztoru oo. Kapucynów, części drzew, w tym przy pomnikach Unii Lubelskiej i Czechowicza oraz pomników: Konstytucji 3 Maja, Marszałka Piłsudskiego, Nieznanego Żołnierza i Unii Lubelskiej. Zostanie także wyłączona iluminacja kładki nad Bystrzycą w Parku Ludowym oraz napis na budynku Dworca Lublin.
W inicjatywę włączy się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zgasi oświetlenie zewnętrzne Areny Lublin, Hali Globus, Aqua Lublin i basenów nad Zalewem. Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planują wyciemnić fasady części zarządzanych przez siebie obiektów. Muzeum Narodowe w Lublinie wyłączy lampy oświetlające elewację frontową Zamku Lubelskiego.
Godzina dla Ziemi WWF
Godzina dla Ziemi WWF to proekologiczna akcja społeczna, która od 18 lat jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota (23 marca) godz. 20.30 – cały świat symbolicznie na godzinę gasi światło: mieszkańcy wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Tegoroczną kampanią w Polsce WWF chce zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia rzek.
Zobacz także: Słoneczny pierwszy dzień wiosny w Parku Ludowym w Lublinie