Pielgrzymka do Wąwolnicy 2022
Pierwsze utrudnienia pojawią się wcześnie rano.
- W związku z przejściem ulicami Lublina pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, w sobotę (3 września) w godzinach porannych, pomiędzy godz. 6.00 a 7.30, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego ratusza.
Grupy pielgrzymów będą przechodzić następującymi trasami:
- z parafii pw. św. Józefa ulicami: Wallenroda, Zana, Morwowa, Nałęczowska, DW 830;
- z parafii pw. św. Michała Archanioła ulicami: Wolska, Plac Bychawski, Lubelskiego Lipca 80, Stadionowa, Muzyczna, Głęboka, Nałęczowska, DW 830;
- z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego ulicami: plac Katedralny, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Al. Racławickie, al. Kraśnicka, Nałęczowska, DW 830;
- z parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej ulicami: parking przy Zagłoby 2, al. Kraśnicka (chodnik), Raszyńska, Laskowa, droga na terenie gminy Konopnica;
- z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej ulicami: Bursztynowa, Szafirowa, Agatowa, Granitowa, Jana Pawła II, al. Kraśnicka;
- z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego ulicami: Niepodległości, Koryznowej, Lwowska, al. Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca 80, Stadionowa, Muzyczna, Głęboka, Nałęczowska, DW 830.
Różaniec w obronie kościoła przed sodomskimi profanacjami
Przed kościołem oo. Kapucynów na Placu Litewskim w sobotę ma się także odbyć „Różaniec w obronie kościoła przed sodomskimi profanacjami”. Ma to być odpowiedź na planowany w stolicy woj. lubelskiego Marsz Równości.
- Kolejny raz w Lublinie przejdzie parada promująca grzech sodomski, stańmy w obronie Prawdy i moralności publicznej. Pokażmy, że nie zgadzamy się na wulgaryzację przestrzeni publicznej. W ostatnich latach Polsce i na zachodzie bandyci z podobnych marszy i lewicowych manifestacji dopuszczali się bluźnierstw i profanacji: zakłócano Msze Święte, profanowano Najświętszy Sakrament, a nawet podpalono kościoły (Chile, USA), nawet w Polsce aktywiści zakłócali i profanowali katolickie nabożeństwa – czytamy w wydarzeniu utworzonym na Facebooku.
Na razie swoje zainteresowanie wydarzeniem wyraziło około 50 osób.
Marsz równości w Lublinie 2022
W sobotę w godzinach 13.00-16.00 odbędzie się w Lublinie IV Marsz Równości. W związku z organizacją zgromadzenia, na wybranych ulicach miasta wystąpią utrudnienia w ruchu, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.
Uczestnicy zgromadzenia przejdą trasą: Al. Racławickie (na wysokości pl. Teatralnego), ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, kończącą się na placu przed Galerią Labirynt.
W trakcie trwania wydarzenia, od ok. godz. 12.00, będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu polegające na tymczasowym zamykaniu ulic na trasie marszu.
Od godz. 12.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu fragmentu Al. Racławickich (od ul. Łopacińskiego do ul. Krakowskie Przedmieście) i ul. Lipowej.
Następnie, od ok. godz. 13.30, będą zamykane dla ruchu kolejno ulice na trasie przejścia uczestników zgromadzenia: ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego. Tym samym będą również obowiązywać objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej.
ZOBACZ TAKŻE: Szli dla tych, którzy się boją. Ulicami Lublina przeszedł III Marsz Równości [GALERIA, WIDEO]
- Jednocześnie, służby porządkowe zwracają się do mieszkańców z prośbą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu od godziny 20.00 (2 września) do zakończenia marszu dnia 3 września. Z parkowania zostaną wyłączone zatoki i miejsca parkingowe dla samochodów na ul. Głębokiej (przy pasażu handlowym) oraz przy skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z Al. Racławickimi – informuje Katarzyna Duma, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lublin.