"Bezpieczeństwo jest dzisiaj absolutnym priorytetem polskiego rządu".
Te dwa nowe budynki na pewno przyczynią się do polepszenia jakości infrastruktury wojskowej i infrastruktury obronnej. Pomogą efektywniej zarządzać zasobami, dlatego że część administracyjno-biurowa zebrana tutaj nie będzie wymuszała przemieszczania się między lokalizacjami dalej oddalonymi. Przyczyni się też do rozwinięcia kompetencji dowódczych. W takim miejscu będzie łatwiej planować, realizować różnego rodzaju działania, dlatego że sale metodyczne, dydaktyczne pozwolą na organizowanie regularnych szkoleń na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że systematycznie ta infrastruktura w naszym województwie będzie się rozbudowywać - mówi Krzysztof Komorski wojewoda lubelski.
Gmachy powstały 13 miesięcy wcześniej niż zakładano.
Przez cały okres powstawania, inkubacji tych budynków doglądaliśmy, oglądaliśmy i można powiedzieć, że nadzorowaliśmy ten proces. Dlatego my wiemy, że jest to wszystko zgodne z naszymi oczekiwaniami. Jest to efekt podnoszenia zdolności 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Jest to planowa realizacja obiektów, która za chwilę będzie służyć nowym pododdziałom brygady, w tym między innymi dla batalionu czołgów. który będzie wyposażony w czołgi Abrams. Dla nas oczekiwana inwestycja, udała się i zakończyła sukcesem, w konsekwentnej realizacji planu rozwoju, zwiększania zdolności oddziałów i pododdziałów na ścianie wschodniej - mówi generał brygady Rafał Miernik, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.
Czołgiści z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej szkolą się w Akademii Abrams w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Natomiast pierwsze czołgi M1A1 Abrams trafiły już do batalionu w podkarpackiej Żurawicy, która jest częścią lubelskiej brygady.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Lubelskie. Leżał w domu na sofie, gdy w ścianę wjechało auto. Kierowca był pijany