Pierwszy MAL powstał w dzielnicy Sławinek przy ulicy Żołnierskiej.
– Miejsca Aktywności Lokalnej to nowe rozwiązanie dla naszych dzielnic. Dzięki nim tworzymy przestrzenie, w których mieszkanki i mieszkańcy mogą się spotykać, dzielić pomysłami, tworzyć inicjatywy, wydarzenia dzielnicowe i wspólnie rozwijać integrację społeczności lokalnej. Powstawanie takich nowych miejsc spotkań jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Organizacje pozarządowe zainteresowane działalnością MAL-u w dzielnicy Szerokie mogą zgłaszać swoje koncepcje do 18 listopada.
Zapraszamy organizacje pozarządowe działające w naszym mieście do tego, aby poprowadziły to miejsce. W dzielnicy Szerokie nie ma zbyt wielu przestrzeni, które można wynająć na prowadzenie takiej działalności, więc wspólnie z radą dzielnicy ją znaleźliśmy. Zapraszamy organizacje do aplikowania w konkursie o prowadzenie tego miejsca. Przewidzieliśmy na dzień dzisiejszy środki do końca 2027 roku, więc jest to zabezpieczenie na funkcjonowanie na kilka lat i liczymy, że lubelskie środowisko będzie tym zainteresowane. Widzimy sukces miejsc młodzieżowych, które są trochę podobne, a to miejsce jest bardziej otwarte już na wszystkie grupy wiekowe, na wszelkie możliwe aktywności- mówi Piotr Choroś dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.
Organizacja wybrana w konkursie zaadaptuje lokal przy ulicy Nałęczowskiej 175. Wybrana organizacja pozarządowa będzie odpowiedzialna za prowadzenie MAL do końca 2027 roku.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak wyglądają przygotowania na najstarszym cmentarzu w Lublinie?