Janosik

i

Autor: Materiały prasowe TVP

QUIZ

W czasach PRL każdy znał te seriale! Sprawdź, czy też je pamiętasz [QUIZ]

2024-06-14 22:42

Seriale z czasów PRL-u do tej pory cieszą się wielką popularnością! Często są emitowane w telewizji i dziadkowie, rodzice, a nawet my sami z przyjemnością śledzimy losy bohaterów i bohaterek polskich produkcji z tego czasu. Pamiętasz seriale z PRL-u? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Czasy PRL-u nie były aż tak dawno! Wspomina się go często z sentymentem i radością. Dla osób młodszych to pewien okres w historii, o której tylko słuchają z opowieści. W tych czasach powstało wiele ciekawych produkcji, które do tej pory są wielkim hitem! Nie tylko lubimy oglądać filmy i seriale z czasów PRL, ale także z przyjemnością zajadamy się potrawami, które w tamtych czasach były hitem. Nie ma nic lepszego niż popołudnie z dobrą przekąską i serialem.

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask

Polskie seriale z czasów PRL – znane do dziś!

Dzięki naszemu quizowi z wiedzy o serialach z czasów PRL będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę. Trzeba mieć naprawdę dobrą pamięć, aby bezbłędnie odpowiedzieć na wszystkie pytania w naszym quizie! Sprawdzamy wiedzę z takich produkcji jak „Karino” czy „Czterech pancernych i pies”. Dużo pamiętacie z tych seriali z czasów PRL? To na pewno sobie poradzicie z pytaniami!

Czasy PRL-u w Polsce

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

Jak dobrze pamiętasz seriale z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywały się nastoletni sąsiedzi z serialu „Wojna domowa”?

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia! 

Listen on Spreaker.