Wszystko to oczywiście wyłącznie w internecie, w formie webinariów, do których dostęp wymaga zarejestrowania. Same zapisy trwają do 6 kwietnia, a dzień później startuje trzydniowy cykl wydarzeń. W środę, 7 kwietnia, wykłady związane z nowymi kierunkami studiów oraz prezentacje zasad rekrutacji.
Polecany artykuł:
Na przyszły rok akademicki uniwersytet włączył do oferty trzy nowości: analityka środowiskowa i przemysłowa, ekologia miasta, technologia biosurowców i biomateriałów, na czwartek zaplanowano wykłady popularnonaukowe przygotowane przez siedem Wydziałów UP w Lublinie - mówi Agnieszka Wasilak z Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i dodaje: - To aż kilkadziesiąt propozycji o zróżnicowanej tematyce. Ostatniego dnia będzie możba uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych prezentujących naukę chemii, biologii i fizyki w przystępny sposób.
Wśród zaplanowanych wykładów są m.in.:
- Zieleń miejska jako remedium na zanieczyszczone powietrze,
- Jak powstają olejki eteryczne?,
- Smart Cities & Smart People (Inteligentne Miasta i ich mieszkańcy),
- Jak bezpiecznie chronić owoce i warzywa?,
- Odnawialne źródła energii - moda czy konieczność?,
- Pies rodzinny - zasady wyboru,
- Piękno skute lodem – czyli odkrywanie różnorodności biologicznej obszarów polarnych,
- Kawitacja ultradźwiękowa,
- "Gdy widzę słodyce to ....." - chemicznie o cukrach słów kilka.
Kto może wziąć udział w Dniach Otwartych Online? Organizatorzy zapraszają zarówno grupy zorganizowane ze szkół, jak i indywidualnie wszystkich zainteresowanych, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Rejestracji na wykłady i prezentacje należy dokonać za pomocą internetowego formularza, który znajdziecie tutaj. Następnie na tam podany adres e-mail organizatorzy prześlą dane dostępowe do prowadzonych na żywo webinariów.
Polecany artykuł: