Jak podkreśla Fundacja Wolności, efekty tych obliczeń wskazują na aktywność, a nie skuteczność radnych. Co nie zmienia faktu, że rekordziści w tej kwestii to Stanisław Brzozowski (niezrzeszony), Piotr Popiel (Klub PiS) i Marcin Nowak (niezrzeszony). Pierwszy z nich przebił pozostałych pod względem liczby złożonych interpelacji – Stanisław Brzozowski do końca sierpnia 2023 miał ich na koncie 316. Trzycyfrowy wynik w tej kategorii zdobył jeszcze tylko radny Marcin Nowak (116).
Trójka wymienionych panów miała również stuprocentową obecność na sesjach, ale w tym gronie znaleźli się jeszcze:
- Bartosz Margul,
- Zbigniew Jurkowski,
- Magdalena Kamińska,
- Zdzisław Drozd,
- Marcin Jakóbczyk,
- Jarosław Pakuła,
- Radosław Skrzetuski,
- Eugeniusz Bielak,
- Małgorzata Suchanowska,
- Jadwiga Mach,
- Piotr Gawryszczak,
- Piotr Breś,
- Marcin Bubicz,
- Zbigniew Targoński.
Fundacja Wolności przyjrzała się jeszcze kilku rodzajom aktywności radnych (m.in. frekwencja w głosowaniach, największa liczna zainicjowanych uchwał lub stanowisk), następnie przydzieliła im punktację i zsumowała. Właśnie tak wyłoniła trzech najaktywniejszych radnych.
Najmniej aktywni radni Lublina
Na drugim końcu listy, czyli wśród najmniej aktywnych radnych, uplasowali się: Elżbieta Dados (Klub Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka), Piotr Gawryszczak (Klub PiS) i Zbigniew Targoński (Klub Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka). Radna z najwyższego niechlubnego miejsca miała na koncie pięć interpelacji, jeden wniosek budżetowy, cztery projekty uchwał, frekwencję w głosowaniu na poziomie 81,27 proc., dwie nieobecności na sesji i 23 na komisji.