Wiesz wszystko o alkoholach z czasów PRL-u? To poradzisz sobie z tym quizem! [+18]

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Takie alkoholu piło się w czasach PRL-u. Pamiętasz je? Rozwiąż ten quiz

2024-04-24 15:59

W czasach PRL-u trudno było kupić wiele produktów, więc wódka stała się najtańszą przyjemnością. Prowokowało to do wniosków, że to komuniści rozpijają naród, aby nim łatwiej manipulować, ale bez względu na przyczynę wspomnienia pozostały. A wy co pamiętacie o alkoholu w czasach PRL? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

Wódka władała życiem Polaków w czasach PRL-u. W ten sposób „zapijano” szarą codzienność, która polegała na chodzeniu do pracy i ciężkich powrotach. Pito w miejscu pracy, na przyjęciach lub nawet samemu. Choć alkohol był trudno dostępny, to ludzie i tak sobie radzili i wytwarzali swoje własne trunki.

Jakie alkohole piliśmy w PRL-u?

Tego typu produkty były kartą przetargową. Dawno alkohol urzędnikom, adwokatom i innym ważnym osobistościom. Wręczano wódkę, bimber lub wino jako prezent. Często na butelkę opakowaną w szary papier, taki jak w kwiaciarniach, mówiono „sztywny bukiet”. Dawno też w ten sposób łapówki. Jak widać, alkohol był bardzo powszechny w polskich narodzie. Pamiętacie coś z tego czasu? Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie!

Znika koszaliński symbol PRL

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Co wiesz o alkoholach z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
„Literatka” w czasach PRL miała pojemność:

Zobacz także: Białe bluzki i czarne spódnice. Tak w czasach PRL-u wyglądały studniówki!

Listen on Spreaker.