Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie pochwalił się, że na nowy rok akademicki szykuje sporo nowości. Mają one przyciągnąć przyszłych studentów, ale także i odpowiedzieć na potrzeby współczesnego rynku pracy.
W ofercie znalazł się taki kierunek, jak „Zielone technologie”. W trakcie studiów scharakteryzowane zostaną wszystkie elementy środowiska, ze szczególnym zwróceniem uwagi na odpowiedzialne zarządzanie i zrównoważone korzystanie z zasobów Ziemi. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy w przemyśle, rolnictwie oraz sektorze usługowym, w szczególności w przedsiębiorstwach zajmujących się wdrażaniem technologii przyjaznych środowisku oraz szeroko pojętą problematyką ochrony środowiska.
Na pewno najwięcej emocji wywołuje „Survival i animacja przyrodnicza”. Na czym ma polegać ten kierunek? Tutaj naucz się technik przetrwania w trudnych warunkach środowiska naturalnego oraz zostań specjalistą z zakresu animacji przyrodniczej! Zdobędziesz także i umiejętności z zakresu rozpoznawania roślin ratowniczych w survivalu, rozpoznawania zwierząt jadowitych i alergennych, żywienia człowieka i kuchni survivalowej, kosmetyków naturalnych stosowanych w survivalu, czy technik orientacji przestrzennej, czy ekologii terenowej.
- Przydatność tej wiedzy może być niezwykle ważna w razie wystąpienia np. klęski żywiołowej, jak również organizacji wielu wydarzeń o charakterze komercyjnym – mówi prof. Tomasz Mieczan, dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej.
Tym, co szukają wrażeń, może się spodobać kierunek o nazwie „Diagnostyka ekoprzestępczości”. Absolwenci tego kierunku studiów będą prowadzić sprawy z zakresu przeciwdziałania i wykrywania przestępstw i wykroczeń, wykonywać kontrole interwencyjne oraz realizować działania prewencyjne zapobiegające i ograniczające działalność przestępczą w zakresie korzystania ze środowiska. Jak zapewniają kreatorzy tego kierunku, będzie dużo zajęć w terenie oraz wiele ciekawych praktyk w straży pożarnej, sądzie itp.
Wśród bardziej nowoczesnych kierunków znalazły się takie, jak „Informatyka przemysłowa” i „Bioinformatyka w biogospodarce”, w których będzie można wykorzystać najnowszą technologię do pracy w rolnictwie i nie tylko!
- Kierunek informatyka przemysłowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szeroko rozumianego rynku pracy, gdyż program studiów oferuje szereg innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań dydaktycznych. Oferuje szeroką gamę obligatoryjnych i fakultatywnych przedmiotów specjalistycznych, które zapewnią absolwentom, wysoki poziom kwalifikacji niezbędnych w pracy zawodowej – mówi prof. Dariusz Andejko, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji.
Polecany artykuł: