Filmowy Lublin

Tak wyglądała premiera „Prawdziwego bólu” w Polsce. Pojawiła się plejada gwiazd

Już za kilka dni oficjalną premierę będzie miał film „Prawdziwy ból”, którego sceny były kręcone w woj. lubelskim. W Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowano specjalny przedpremierowy pokaz, na którym pojawiła się prawdziwa plejada gwiazd, w tym sam reżyser filmu Jesse Eisenberg.

Specjalny pokaz „Prawdziwego bólu” w Warszawie

Wydarzenie odbyło się ramach otwarcia gali 22. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej „Kamera Dawida”.  Produkcja otworzyła festiwal dzięki uprzejmości The Walt Disney Company Polska. Pojawiła się plejada polskich gwiazd, takich jak np. Maja Ostaszewska, Grażyna Torbicka, Katarzyna Zielińska, czy Paweł Deląg.

Prawdziwym zaskoczeniem była jednak obecność odtwórców głównych ról, czyli Kierana Culkina, Jennifer Grey, czy Jessiego Eisenberga oraz producentki Ali Herting i Ewa Puszczyńska.

„A Real Pain” swoją światową premierę miał w styczniu 2024 r. podczas jednego z najważniejszych festiwali kina, czyli Festiwalu Filmowego Sundance. Film była bardzo ciepło przyjęty, a nawet dostał owacje na stojąco od zgromadzonej publiczności.

Drugi Dzień Targów Książki i Mediów VIVELO w Lublinie

W polskich kinach produkcja „Prawdziwy ból” będzie miała swoją premierę już w najbliższy piątek (8.11.2024). W Lublinie film po raz pierwszy będzie można zobaczyć o godz. 18 w lubelskim Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Kolejne seanse filmu Jessego Eisenberga zaplanowano tu na:

  • 9 listopada – godz. 20.15,
  • 10 listopada – godz. 18,
  • 11 listopada – godz. 18,
  • 13 listopada – godz. 19,
  • 15 listopada – godz. 20,
  • 16 listopada – godz. 17,
  • 17 listopada – godz. 20,
  • 18 listopada – godz. 18,
  • 19 listopada – godz. 18,
  • 20 listopada – godz. 18.

„Prawdziwy ból” – o czym jest film?

„Prawdziwy ból” to komediodramat, który opowiada historię kuzynów Davida (Jesse Eisenberg) i Benji'ego (Kieran Culkin). Panowie razem wybierają się do Polski, aby uczcić pamięć ukochanej babci. Podczas tej podróży, odkrywają nie tylko nieznane dotąd miejsca oraz fakty z historii ich rodziny, ale próbują też odbudować trudne i pełne napięć relacje.

Zdjęcia do produkcji były kręcone m.in. w Lublinie. Krasnymstawie (woj. lubelskie) i Warszawie. W stolicy woj. lubelskiego ekipa filmowa pojawiła się m.in. na Starym Mieście i lubelskich ulicach: Kalinowszczyzna, Dolnej Panny Marii, Piłsudskiego, Lubomelska, Czechowska i Szkolna, czy na terenie Browaru Perła w Lublinie.

Zobacz także: Lublin rozkochuje w sobie branżę filmową! Te produkcje były kręcone w naszym mieście