Ta zbrodnia wstrząsnęła Lublinem. Matka udusiła swojego syna w hostelu

i

Autor: Policja/archiwum

Ta zbrodnia wstrząsnęła Lublinem. Matka udusiła swojego syna w hostelu. Wkrótce poznamy wyrok sądu apelacyjnego

2023-03-16 22:27

Prokurator chce dożywocia, a obrońca Moniki S. – nadzwyczajnego złagodzenia kary. W przyszłym tygodniu poznamy wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie w sprawie uduszenia 10-letniego chłopca w jednym z hosteli w centrum miasta. Oskarżoną w sprawie jest matka dziecka.

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie Leszek Pietraszko poinformował PAP, że wyrok w toczącym się z wyłączeniem jawności procesie Moniki S. zaplanowano na 22 marca. W czwartek sąd wysłuchał mów końcowych stron. Prokurator domaga się dla oskarżonej dożywocia, natomiast obrońca - nadzwyczajnego złagodzenia kary.

10-latek uduszony w hostelu w centrum Lublina

Do zbrodni doszło w listopadzie 2019 r. w hostelu przy ul. Orlej w centrum Lublina, gdzie Monika S. przyjechała z 10-letnim synem. Kilka dni później udusiła chłopca, używając ręcznika, który zadzierzgnęła na szyi dziecka, a własnym ciałem unieruchomiła jego klatkę piersiową. Spowodowało to u chłopca liczne obrażenia, między innymi w postaci wielu wybroczyn i wylewów oraz rozedmy płuc, co skutkowało zgonem w wyniku uduszenia.

Monika S. przyznała się do winy

Monika S. przyznała się w prokuraturze do popełnienia zarzucanego jej czynu. Składała wyjaśnienia opisując przebieg zdarzeń, które doprowadziły ją do dokonania zabójstwa. Prokuratura nie ujawniła jej zeznań.

W śledztwie kobieta była badana przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa, którzy uznali, że nie miała ani zniesionej, ani ograniczonej poczytalności w chwili dokonania przestępstwa. Biegli orzekli, że Monika S. może brać udział w postępowaniu przed sądem.

Proces przed Sądem Okręgowym w Lublinie toczył się z wyłączeniem jawności. W czerwcu 2021 r. wówczas 39-letnia Monika S. została nieprawomocnie skazana na 25 lat więzienia.

Zobacz także: Eryka śmiertelnie pobili rówieśnicy. W Zamościu zaczął się marsz przeciwko przemocy