ciekawostki

Ta wieś w woj. lubelskim jest fenomenem w skali kraju! W tym miejscu łączą się aż trzy kraje

2024-12-10 8:00

W Polsce jest zaledwie kilka takich miejscowości. W tym miejscu można dosłownie w kilka sekund odwiedzić aż trzy kraje! Mowa tu o atrakcji turystycznej w woj. lubelskim, którą warto odwiedzić, przy okazji spaceru wzdłuż Bugu. Gdzie znajdziemy w naszym regionie tajemniczy trójstyk?

Wyjątkowa turystyczna atrakcja w woj. lubelskim

W tym miejscu można odkryć w sobie dar bilokacji! Wszystko za sprawą tego, że w tej niewielkiej miejscowości w woj. lubelskim. To właśnie w Orchówku spotykają się ze sobą granice trzech państw - Polski, Białorusi i Ukrainy. W dosłownie kilka sekund można przekroczyć granicę kilka razy.

Siedemdziesiąt lat razem i chcą jeszcze! Kamienne Gody pod Janowem Lubelskim

Gmina Włodawa zrealizowała tutaj już jakiś czas temu projekt pn. „Zagospodarowanie rekreacyjne Trójstyku granic Polska, Białoruś, Ukraina w Orchówku”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. W tym miejscu znajdziemy metalową wiatę, kamienne siedziska i duży słup graniczny "BUG" ustawiony w efekcie zawartego trójstronnego porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, Rządem Republiki Białorusi i Gabinetem Ministrów Ukrainy. Miejsce to ma być odporne na warunki atmosferyczne, ale także i na wandali.

Wiele osób twierdzi, że najlepiej jest się tu dostać… kajakiem.

Co ciekawego można zobaczyć w Orchówku?

Orchówek to wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie włodawskim, w gminie Włodawa, w pobliżu trójstyku Polski, Białorusi i Ukrainy. Niewiele osób wie, że to miejsce kiedyś miało nawet status miasta! Jednak lata temu te prawa utracili.

Można tu znaleźć wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Na pewno można się tu wybrać na spływ kajakowy albo spacer po zielonych terenach. Bez wątpienia woj. lubelskie jest wymarzonym miejscem dla turystów, którzy poszukują ciszy i spokoju! Wśród ciekawszych atrakcji turystycznych można znaleźć barokowy kościół parafialny miejscowej parafii św. Jana Jałmużnika, który jest punktem obowiązkowym. Można też znaleźć tak resztki mostu kolejowego zniszczonego przez lotnictwo niemieckie w czasie bombardowania we wrześniu 1939 r.

Ciekawostką jest, że w herbie tej małej miejscowości jest pies!

Zobacz także: To architektoniczne perełki! Oto najważniejsze pałace w woj. lubelskim!

Drogowskazy
Kim są ruinersi? DROGOWSKAZY