Aleksander Shaul Rozenfeld urodził się 9 czerwca 1984 roku w Afuli koło Nazaretu w Izraelu, a wychowywał się w Złotowie. Rok po maturze wyemigrował do Izraela, aby przekonać się o świętości tej wyjątkowej Ziemi.
Prezentowane na wystawie obrazy Aleksandra Shaula Rozenfelda to metaforyczna podróż po nowoczesnym Izraelu, w którym autor mieszkał ponad pięć lat. Obrazy malowane pod wpływem zdobytych doświadczeń w tym wspaniałym kraju, bogatej kultury, a w końcu ludzi, których Aleksander Shaul Rozenfeld spotkał na swojej drodze. Służba w IDF (Siłach Obronnych Izraela), miłość, praca, doświadczenie bezdomności (artysta mieszkał przez trzy miesiące na plaży w Tel-Avivie) sprawiły, że postanowił przelać swoje doświadczenia na płótno.
Polecany artykuł:
Na wystawie obejrzeć można między innymi obraz „IDF”, czyli historia pierwszego dnia w wojsku, czy obraz „Liban 2006” – osobiste spojrzenie na Drugą Wojnę w Libanie w 2006 roku. Obrazy powstały w latach 2019-2021. W Warszawie jest znany w środowisku żydowskim jako autor felietonów w „Słowie żydowskim”. Aleksander Shaul Rozenfeld to barwna postać, o wielu talentach, nie tylko malarskich.
Wernisaż już 9 czerwca o godzinie 17:00 w galerii Biblioteki, przy ul. Niepodległości 13 w Świdniku. Wystawę będzie można oglądać do 25 czerwca. Artysta na wernisażu m. in zaprezentuje swoją twórczość poetycką. Spotkanie liryczne odbędzie się na zakończenie Świdnickiej Sceny Poetyckiej 2022 r.