Sportowcy Roku Województwa Lubelskiego wyróżnieni. Aleksandra Mirosław na czele stawki

Aleksandra Mirosław została najlepszym sportowcem 2024 roku na Lubelszczyźnie. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnił laureatów konkursu "Sportowiec Roku Województwa Lubelskiego". Są to nie tylko zawodnicy - także ci z niepełnosprawnościami, ale również trenerzy oraz drużyny. Statuetki wręczono w piątkowy wieczór podczas trzeciej już Gali Sportu.

Aleksandra Mirosław sportowcem roku województwa lubelskiego
Autor: Łukasz Frącek/ materiały prasowe UMWL/ Materiały prasowe

Samorząd chce w ten sposób wyeksponować i docenić największe osiągnięcia sportowców oraz trenerów z województwa lubelskiego. Zwycięzców wybrano na podstawie wysokich osiągnięć uzyskanych w ubiegłym roku. Tym razem do plebiscytu napłynęło 66 zgłoszeń od klubów, związków sportowych i stowarzyszeń z regionu działających w obszarze kultury fizycznej.

Sportowcem roku została Aleksandra Mirosław - zdobywczyni złota olimpijskiego we wspinaczce sportowej. Na drugim miejscu znalazła się  pięściarka Julia Szeremeta, a podium zamknął żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

Złota Mirosław ma w Lublinie swój mural

Mamy naszą absolutną mistrzynię Aleksandrę Mirosław, a do tego dochodzi Julia Szeremeta w boksie – dyscyplinie, która pozostawała bez medalu od 1992 roku. Mamy następnego srebrnego medalistę, który będzie grał w drużynie LUK Lublin – Wilfredo Leona. Do tego dochodzą 3 medale Karoliny Pęk na paraolimpiadzie w tenisie sportowym. Mamy największy sukces, jeśli chodzi o medale na igrzyskach olimpijskich. Tej czwórce niezłomnych olimpijczyków, którzy zrobili to dla nas, województwa lubelskiego i dla Polski – kłaniam się i dziękuję. Życzę, żeby ci mistrzowie byli inspiracją dla wszystkich młodych mieszkańców województwa lubelskiego – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

W finałowej dziesiątce plebiscytu znaleźli się również:

Miejsce IV – Wilfredo Leon Venero;

Miejsce V – Mateusz Rudyk;

Miejsce VI – Alicja Wrona-Kutrzepa;

Miejsce VII – Anhelina Lysak;

Miejsce VIII – Adela Piskorska;

Miejsce IX – Piotr Ceglarz;

Miejsce X – Kacper Stokowski;

Najlepszym sportowcem roku z niepełnosprawnością została Karolina Pęk. Tytuł Trenera Roku otrzymał Mateusz Mirosław, a piłkarzy Motoru Lublin S.A. ogłoszono Drużyną Roku.

Zobaczcie galerię zdjęć z piątkowej gali:

W konkursowej Kapitule, której przewodniczył marszałek Jarosław Stawiarski znaleźli się m.in. przedstawiciele związków i środowisk sportowych, lokalne media czy przedstawiciel Zarządu Województwa Lubelskiego. Uroczysta gala odbyła się w piątkowy wieczór.

Zobaczcie także naszą galerię zdjęć:  Nowy park handlowy w woj. lubelskim

Lublin Radio ESKA Google News