Jak informuje Urząd Miasta, od czwartku (11.03.21) zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na al. Piłsudskiego oraz w rejonie dróg na terenie Targów Lublin.
- Al. Piłsudskiego z dwóch pasów ruchu zostanie zawężona do jednego. Taka zmiana będzie dotyczyć pojazdów jadących w kierunku skrzyżowania Lubelskiego Lipca '80/ plac Bychawski, za istniejącą zatoką autobusową. Jednocześnie nastąpi zamknięcie części dróg znajdujących się na terenie Targów Lublin, w tym dojazd od ul. Dworcowej. Dojazd do Targów Lublin i szpitala tymczasowego umożliwi wyłącznie, budowany aktualnie, tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego dla pojazdów jadących od strony Al. Zygmuntowskich. Skręt w lewo dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego, od skrzyżowania Lubelskiego Lipca '80/ plac Bychawski, będzie niemożliwy. Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia bieżącego roku - informuje Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.
Zmiany będą dotyczyły nie tylko kierowców, ale także pieszych i rowerzystów. Z ruchu wyłączony będzie bowiem chodnik i ścieżka rowerowa. Dotyczy to ciągu pieszego i rowerowego zlokalizowanego na wysokości prowadzonych prac, po stronie Targów Lublin. Czasowa organizacja ruchu nie wpłynie na lokalizację istniejących przystanków komunikacji zbiorowej.
Co zmieni się w przeciągu najbliższych miesięcy w okolicach Targów Lublin?
- Inwestycja dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80. Ul. Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony. Wykonawca będzie miał za zadanie również budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, wykonanie oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznych. Dodatkowo zostanie przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa. Termin realizacji prac upływa 25 października bieżącego roku - wyjaśnia Justyna Góźdź.
W terenie realizowane są już dwie pozostałe inwestycje w ramach projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla LOF. To budowa budynku Dworca Metropolitalnego, modernizacja pobliskich ulic (Dworcowej, Pocztowej, 1 Maja, Młyńskiej i Gazowej) oraz rozbudowa ul. Krochmalnej. Te zadania są na początkowym etapie wykonawczym i skupiają się głównie na rozbiórkach istniejącej infrastruktury. Obecnie drogowcy porządkują teren po dokonanych demontażach budynków, na terenie gdzie powstanie nowoczesny Dworzec Metropolitalny. Natomiast prace rozbiórkowe, polegające głównie na usuwaniu azbestu z budynków, rozpoczęły się na ul. Krochmalnej.