Smerfy

i

Autor: Youtube Pokochały je maluchy z taką samą siłą, z jaką nie lubiły Gargamela i jego kota Klakiera.

QUIZ

„Smerfy” to kultowa bajka z dzieciństwa! Co z niej pamiętasz? Rozwiąż quiz i się przekonaj!

2024-06-29 17:22

„Smerfy” to bajka, na której wychowało się kilka pokoleń! Uwielbiane przez widzów niebieskie leśne skrzaty mieszkające w Wiosce Smerfów mają różne perypetie, które przed telewizorami śledziło i wciąż śledzi wiele dzieci. Byliście fanami tej animacji? W tym quizie możecie sprawdzić, ile z niej pamiętacie!

O czym jest bajka„Smerfy”?

Początki „Smerfów” sięgają 1958 r., kiedy to belgijski rysownik Peyo (właśc. Pierre Culliford) wprowadził niebieskie skrzaty do przygód bohaterów komiksu pt. „Johan & Pirlouit”. W formie animowanego serialu smerfy po raz pierwszy pojawiły się natomiast w 1981 r., zaś swoją polską premierę miały 6 lat później. Animacja opowiadająca o losach niebieskich skrzatów mieszkających w Wiosce Smerfów znajdującej się w zaczarowanym lesie i walczących z czarnoksiężnikiem Gargamelem, szybko podbiła serca widzów na całym świecie! Poza serialem, w drugiej dekadzie XXI wieku powstały także trzy filmy poruszające historię smerfów, które można było oglądać w kinach.

Tak z zewnątrz wygląda dworzec metropolitalny w Lublinie

Quiz: Co pamiętasz ze „Smerfów”?

Specjalnie dla fanów „Smerfów” przygotowaliśmy quiz, w którym możecie sprawdzić, jak dobrze znacie tę bajkę (nie bierzemy tu pod uwagę produkcji kinowych). Musicie zmierzyć się z 15 pytaniami, a w każdym z nich prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna. Jako podkład muzyczny pod rozwiązywanie naszego quizu polecamy nucić sobie „Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać, bo to film dla tych, co się lubią bać...”. Zdobycie 14/15 punktów w tym teście nie powinno wam sprawić większych trudności. Powodzenia!

Jak dobrze znasz „Smerfy”? Sprawdź w quizie, ile pamiętasz z tej bajki!

Pytanie 1 z 15
Jakie imię nosił kot Gargamela?

Zobacz także: Rowerowe Topienie Marzanny w Lublinie. Lubelscy rowerzyści otworzyli sezon!

Listen on Spreaker.