Służby są gotowe na wakacje. Jednak udany odpoczynek zależy od nas samych

i

Autor: Arkadiusz Więsek Służby są gotowe na wakacje. Jednak udany odpoczynek zależy od nas samych

Bezpieczeństwo

Służby są gotowe na wakacje. Jednak udany odpoczynek zależy od nas samych

2024-06-19 17:46

- Zwróciliśmy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, zarówno na bezpieczeństwo tych, którzy wyjeżdżają na zewnątrz, jak i tych, zostających na terenie województwa. Mamy dzikie kąpieliska, bardzo dużo infrastruktury, na którą trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza w okresie wakacyjnym - mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

- Z niestandardowych tematów położyłem szczególny nacisk na potencjalne korzystanie przez młodzież z fentanylu i innych opioidów, o których ostatnio jest głośno. Poleciłem Kuratorium Oświaty, by wystosowało apel do wszystkich organizatorów wycieczek, by zwrócili szczególną uwagę na niestandardowe zachowania, czy korzystanie przez młodzież z takich środków - dodaje wojewoda Komorski.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

- Jeżeli chodzi o nas, jesteśmy przygotowani jak co roku - mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. - Działamy głównie w trzech obszarach, a więc drogi i dojazdy do tych miejsc, w których zaplanowaliśmy wypoczynek. Później, miejsca typowo turystyczne, jeżeli chodzi o nasz region, to są głównie jeziora. No i trzeci obszar to te miejsca, które opuszczamy, czyli domy, nasz dobytek.

- Jak co roku zwracamy się z apelem o kąpiel w miejscach strzeżonych, dlatego że większość osób tonie poza miejscami wyznaczonymi, Apelujemy o to, żeby kąpać się ze świadomością tego, że jest bezpiecznie, a bezpiecznie jest wyłącznie w miejscach strzeżonych. W tym roku chcemy troszkę zwrócić uwagę samorządów o tym, że na swoich terenach mają miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli i że może warto by było w przyszłości zorganizować właśnie w takich miejscach kąpieliska ogólnodostępne, żeby było po prostu bezpiecznie - mówi - Piotr Synowiec, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Lubelskiego.

Zobacz także naszą galerię zdjęć:  Euro 2024. Strefa Kibica w Lublinie