Co to za samochód z czasów PRL na zdjęciu?

i

Autor: NAC

QUIZ

Samochody z czasów PRL-u. Sprawdź w tym quizie, czy rozpoznasz modele aut na zdjęciach!

2024-05-29 16:52

Kiedyś samochód był synonimem prawdziwego luksusu. W czasach PRL-u nie było tak dużo samochodów. Z opowieści rodziców czy dziadków słyszymy, że w całej wsi miała go tylko jedna osoba! Obecnie jest to dla nas nie do pomyślenia! Samochody z okresu PRL nie mają dla was tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie!

Trabant, Polonez, Maluch… te samochody kojarzą nam się przede wszystkim z czasami PRL! Po II wojnie światowej na ulicach stopniowo zaczęło się pojawiać coraz więcej aut. Wiele marek, które w tamtych czasach były produkowane w Polsce, już znikły z krajobrazu ulic w kraju. Teraz niemałą sensację wzbudza Syrenka, Trabant czy nawet maluch!

Jesteście miłośnikami motoryzacji? Rozwiązanie quizu dotyczącego perełek na czterech kółkach z okresu PRL będzie dla was prawdziwą przyjemnością!

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL Jego GRÓB jest w FATALNYM stanie l Niezapomniani

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Zapraszamy do rozwiązania poniższego QUIZU!

QUIZ. Co wiesz o samochodach z czasów PRL?

Pytanie 1 z 9
W którym roku rozpoczęto seryjną produkcję Poloneza?

Zobacz: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Listen on Spreaker.