Największe absurdy PRL-u. Pamiętacie jeszcze długie kolejki przed pustymi sklepami?

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Podróże. W PRL-u oczywiście mogliście o tym zapomnieć. Podróżowanie po tzw. krajach zachodnich było wówczas bardzo ograniczone i tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na prawdziwe wakacje. Destynacje uważane wówczas za luksusowe to np. Balaton na Węgrzech czy wycieczka do Jugosławii. Większość obywateli podróżowała wówczas wyłącznie po Polsce odwiedzając duże ośrodki wypoczynkowe np. na wczasach pracowniczych.

QUIZ

Samochody z czasów PRL. Sprawdź, czy rozpoznasz te auta w motoryzacyjnym quizie!

2024-07-19 16:39

Kiedyś samochód był synonimem prawdziwego luksusu. W czasach PRL-u nie było tak dużo samochodów. Z opowieści rodziców czy dziadków słyszymy, że w całej wsi miała go tylko jedna osoba! Obecnie jest to dla nas nie do pomyślenia! Samochody z okresu PRL nie mają dla was tajemnic? Sprawdź się w naszym quizie!

Trabant, Polonez, Maluch… te samochody kojarzą nam się przede wszystkim z czasami PRL! Po II wojnie światowej na ulicach stopniowo zaczęło się pojawiać coraz więcej aut. Wiele marek, które w tamtych czasach były produkowane w Polsce, już znikły z krajobrazu ulic w kraju. Teraz niemałą sensację wzbudza Syrenka, Trabant czy nawet maluch!

Jesteście miłośnikami motoryzacji? Rozwiązanie quizu dotyczącego perełek na czterech kółkach z okresu PRL będzie dla was prawdziwą przyjemnością!

Smutny los dziecięcego gwiazdora PRL Jego GRÓB jest w FATALNYM stanie l Niezapomniani

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę. Wiele osób wspomina te czasy z ogromną sympatią!

Zapraszamy do rozwiązania poniższego QUIZU!

QUIZ. Co wiesz o samochodach z czasów PRL?

Pytanie 1 z 9
W którym roku rozpoczęto seryjną produkcję Poloneza?

Zobacz: Białe bluzki i czarne spódnice. Tak w czasach PRL-u wyglądały studniówki!

Listen on Spreaker.