– Neurony Miasta to inspiracja dla artystów i artystek oraz animatorów i animatorek do stworzenia wydarzeń, które będą wywoływały emocje, odzwierciedlały złożoność i różnorodność Lublina, a także jego zdolność do łączenia ludzi. Miasto to niezwykle złożony organizm. Jego ulice, place i architektura są niczym tkanki i układy narządów tworzących tylko na pozór chaotyczną kompozycję - mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektorka Festiwalu.
To jedyna szansa w roku, żeby wziąć czynny udział w kreowaniu programu Nocy Kultury. Główny organizator Festiwalu – Warsztaty Kultury w Lublinie – na zgłoszenia czeka do 16 lutego 2024 r. włącznie. Projekty można przesyłać za pośrednictwem formularzy online dostępnych na stronie.
– Otwarty nabór to niepowtarzalna szansa szczególnie dla młodych artystów i artystek (także tych niepełnoletnich), którzy chcieliby zdobyć doświadczenie oraz zaprezentować się szerszej publiczności. Zachęcamy do śmiałego kreowania i dzielenia się swoimi pomysłami. Nie przejmuj się, jeśli to Twój debiut. Zespół Nocy Kultury pomoże Ci w zaplanowaniu wydarzenia. Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji i bezpieczeństwa uczestników i uczestniczek Festiwalu - przekonuje Marzena Bielecka, dyrektorka programowa Nocy Kultury.
Otwarty nabór został podzielony na pięć kategorii: „Zaproś Noc Kultury do siebie”, „Sztuka wizualna w przestrzeni publicznej”, „Sztuka performatywna w przestrzeni publicznej”, „Mikrohistorie Site-Specific” oraz „Młodzi kreatywni”.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Więcej psów w lubelskiej policji. Lepiej im nie podpaść!