Kasety VHS

i

Autor: pixabay.com/InspiredImages

QUIZ

Quiz z czasów PRL. Kiedyś każdy wiedział, co to za przedmioty. Sprawdź, czy teraz to wiesz

2024-07-08 21:30

Bywa, że przedmioty z czasów PRL-u dziś są warte krocie. W tym quizie sprawdzimy, czy bez trudu rozpoznasz rzeczy z tamtego okresu. Jesteś gotów, by zmierzyć się z tymi pytaniami?

Wiele osób czasy PRL-u wspomina z ogromnym sentymentem. To był okres, w którym nasi dziadkowie, rodzice czy my sami przeżywaliśmy lata młodości, wolności i beztroski. Świat od tego czasu bardzo się zmienił, rozwinął. Pojawiło się mnóstwo przedmiotów, a te z czasów PRL odeszły już do lamusa. Jednak nadal wiele z tych rzeczy ludzie traktują z ogromnym sentymentem. Tego typu produkty kiedyś były niezwykle trudno dostępne, a każdy przedmiot trzeba było zdobywać różnymi sposobami.

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask

Quiz: Rozpoznaj przedmioty z czasów PRL

Czasy PRL nie mają dla was żadnych tajemnic? No to koniecznie zmierzcie się w naszym quizie. Sprawdźcie, czy z łatwością rozpoznacie najbardziej charakterystyczne przedmioty z tamtego okresu, które pokażemy wam na zdjęciach!

Znasz te przedmioty z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Co jest na zdjęciu?
Znasz te przedmioty z czasów PRL? Sprawdź się w QUIZIE

Jak datować PRL?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. 

Zobacz także: Wesele w czasach PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy świętowano? Sprawdź się w quizie

Listen on Spreaker.