Przez najbliższe tygodnie będzie towarzyszyć nam lato. Gdzie na wakacje wybierają się Lublinianie i Lublinianki?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels Przez najbliższe tygodnie będzie towarzyszyć nam lato. Gdzie na wakacje wybierają się Lublinianie i Lublinianki?

Odpoczynek

Przez najbliższe tygodnie będzie towarzyszyć nam lato. Gdzie na wakacje wybierają się lublinianie i lublinianki?

2024-06-25 13:44

20 czerwca rozpoczęło się kalendarzowe lato, dla wielu to okres odpoczynku. Ze słonecznej pogody korzystają zarówno uczniowie, którzy mają wakacje, ale i dorośli, wykorzystując urlop w pracy. Zapytaliśmy przechodniów Lublina o ich plany na ten okres i czy wybierają się poza miasto.

Jakie wakacyjne plany mają mieszkanki i mieszkańcy Lublina?

Zajadał się nimi król Kazimierz, do dzisiaj rządzą w Lublinie

- Ze znajomymi na pewno i dobrze się bawiąc. To zależy od finansów najczęściej - mówi studentka.

- W Lublinie będę pracować, a później nauka do szkoły powoli. Większość znajomych pracuje w wakacje i nawet przed wakacjami. No też czas na pewno się znajdzie dla bliskich - opowiada licealista. 

- Raczej poza miasto, poza Polskę nawet, także wakacje w Hiszpanii to jest to czego ja potrzebuję. Jedna z nas zdała maturę, a my sesję. Także trzeba to na pewno poświętować - dodaje Lublinianka.

- Przedsiębiorca prowadzący działalność jednoosobową, to nie ma tutaj wolnego, nie ma tu wakacji - podkreśla przechodzień.

O ile sposobów na spędzenie wolnego jest wiele, to dużo turystów wybiera także Lublin jako miejsce wypoczynku. Według badania ruchu turystycznego na zlecenie Urzędu Miasta Lublin i Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin w 2023 roku do stolicy województwa przyjechała rekordowa liczba odwiedzających i turystów krajowych. Pierwszy raz w historii pomiarów ruchu turystycznego miasto przyjęło ponad milion gości z czego najwięcej odwiedziło miasto w miesiącach letnich.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Lublinianie ruszyli nad Zalew Zemborzycki. Tak spędzili pierwszy weekend wakacji nad "lubelskim morzem" [FOTORELACJA]