Każdy „Spacer z Bramy” to autorska trasa oparta na materiałach gromadzonych w Ośrodku Brama Grodzka – Teatr NN. Zebrane dokumenty, zdjęcia, mapy, listy, pocztówki i historie mówione pozwalają na zbudowanie unikalnych opowieści o Lublinie i jego obecnych i dawnych mieszkańcach.
Poznajemy miejsca, ulice, skwerki, których generalnie nie dostrzegamy. Ale my, jako Ośrodek Brama Grodzka, je cały czas dokumentujemy i odkrywamy. Wychodzimy z naszą historią mówioną, z naszymi fotografiami, z naszą historią żydowską – mówi Magdalena Baj z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN.
12.07 warto wybrać się na spacer, dzięki któremu zobaczymy Kozi Gród z zupełnie nowej perspektywy.
W sobotę (12.07) wychodzimy na Stare Miasto z fotografiami Stanisława Michalczuka, czyli fotografa, który nie jest znany w Lublinie, ale pokazywał Lublin w ten sposób jaki, nie robił tego nikt. Czyli jak mówi nasz koordynator ikonografii, czyli Patryk Pawłowski – Michalczuk pokazywał Lublin jako wielką wieś, jako centrum miasta, w którym żyły kury, w którym ludzie mieli zwierzęta, było wszystko zabłocone – dodaje Baj.
Co w przypadku złej pogody? Czy trzeba zabierać ze sobą parasolki lub płaszcze?
W takich przypadkach termin jest przesuwany. Zawsze informujemy o tym na naszych social mediach. Myślę, że to jest najszybszy sposób dotarcia do państwa, więc proszę sprawdzajcie chwilę przed spacerem, czy na pewno nic się nie zmieniło. Spacer się odbędzie po prostu w innym terminie – tłumaczy Magdalena Baj.
Spacery odbywać się będą do 13 września włącznie. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, nie trzeba się na nie zapisywać. W przypadku złej pogody – wyznaczany jest nowy termin.
Szczegóły – w tym harmonogram spacerów - znajdziecie na stornie teatrnn.pl
Zobacz także naszą galerię zdjęć: W Lublinie rozpoczęto 39. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne!
