Zawody potrwają kilka miesięcy, a zgłaszać się można jeszcze do 21 października.
Przy tworzeniu gier możemy się nauczyć współpracy, przekraczania własnych granic i o tym są właśnie nasze Mistrzostwa – chcemy uczyć młodych ludzi zdobywania nowych kompetencji i poszerzania swoich horyzontów. Musimy przecież tutaj użyć różnych umiejętności od graficznych, plastycznych, tworzyć fabuły i mechaniki. Jest to dziedzina, która podobnie jak film czy teatr, wykorzystuje potencjały zespołów różnorodnych – mówi Darek Figura, prezes zarządu Fundacji Teatrikon.
Każdy team zostanie przydzielony do swojego kantonu, którego siedzibą będzie jedno z miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa i Wrocław.
Wydarzenia, które realizujemy zarówno w jednym jak i drugim projekcie, obejmą zasięgiem całą Polskę. Planujemy w listopadzie aż 25 wydarzeń inauguracyjnych, a na przełomie listopada i grudnia kolejne 15 kilkudniowych wyjazdów warsztatowych dla zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek - tłumaczy Joanna Ciesielka z zespołu koordynatorskiego.
W ramach Mistrzostw odbędą się między innymi Kongres Megabitowy, czyli zjazd dla nauczycieli i nauczycielek akademickich, Wyprawy inauguracyjne otwierające projekt z warsztatami team buildingu, Wyprawy edukacyjne z Lem Game Jam, na którym powstaną gry inspirowane opowiadaniami Stanisława Lema, Turniej bazowy, czyli proces inkubacji zakończony stworzeniem prototypów gier i wyborem 10 najlepszych zespołów w Polsce. Całość zwieńczy finałowy game jam, znany jako Bitwa Konstruktorów, który odbędzie się we wrześniu 2025 r.
Rejestracja dla studentów do Cyberiady odbywa się tutaj. Natomiast uczniowie i nauczyciele mogą zapisać się do Turnieju Trójgamicznego tutaj.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: II Lubelski Rowerowy Pchli Targ 2024 na Bike Parku w Lublinie