Przypomnijmy, usługa jest dostępna od 9 lipca i mogą z niej korzystać wyłącznie kobiety – zarówno jako pasażerki, jak i kierowczynie. W trosce o ich bezpieczeństwo przejazdy, które w tej kategorii zamówi mężczyzna, są anulowane bez konsekwencji (negatywnej oceny czy pobierania opłaty).
Poza Lublinem opcja jest dostępna w Wrocławiu, Bydgoszczy, Trójmieście, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Krakowie i Warszawie i to właśnie w dwóch ostatnich miastach realizowanych jest najwięcej kobiecych przejazdów. Odbywają się one z reguły wieczorami w piątki i soboty, co wg twórców i twórczyń aplikacji pozwala stwierdzić, że kobiety wybierają ten sposób powrotu z atrakcji rozrywkowych w mieście. Realizowane kursy są wysoko oceniane – tylko w grudniu średnia wyniosła 4,94 na 5.
Największy odsetek kierowczyń Bolt odnotował w Gorzowie Wielkopolskim. Panie stanowią 20 proc. wszystkich osób przewożących pasażerki i pasażerów.
Bolt zapowiada, że będzie wspierał i rozwijał ten segment przewozów, jak i samą kwestię bezpieczeństwa wszystkich, którzy z nich korzystają, niezależnie od kategorii.
Polecany artykuł: