pielgrzymka 2024

„Pokój i dobro”. Ruszyły już zapisy na lubelską 46. pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę

2024-06-17 10:50

Już można się zapisywać na lubelską 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku w drodze pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Pokój i dobro”. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze wiadomości!

Wyjście wszystkich grup zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w dwóch kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Ruszyli na Jasną Górę. 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przeszła przez Lublin

Zapisy do grup zakonnych nr 3, 9, 19 odbywają się odpowiednio na Poczekajce (Kapucyni), przy Kościele Akademickim KUL (Jezuici) i przy Bazylice oo. Dominikanów.

Zapisy ruszyły już w niedzielę 16 czerwca w parafiach w regionie i będę trwały do 28 lipca (niedziela). Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki – https://pielgrzymka.lublin.pl/ Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską archikatedrą.

Dla tych, którzy nie mogą wybrać się na całą pielgrzymkę, utrzymany został wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów na szlak pielgrzymkowy.

Rozpoznasz gminę w woj. lubelskim po nazwie jednej miejscowości?

Pytanie 1 z 10
Bobrowniki leżą w gminie:

Zobacz także: Tłumy na IV Świdnik Air Festival 2024. To było niezwykłe show! Zobaczcie zdjęcia