Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

i

Autor: Mucha/facebook Piotr Wysocki spłonął we własnym domu

Tragedia

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu. Znana jest już data pogrzebu aktora

2023-03-31 14:32

Kilka dni temu kraj obiegła bardzo przykra informacja. Znany aktor Piotr Wysoki zginął w pożarze swojego drewnianego domu we wsi w woj. lubelskim. Znamy już datę pogrzebu artysty oraz wstępne wyniki sekcji zwłok.

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę (26.03) miejscowości Trzciniec (pow. lubartowski). Jak podała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał sam w tym domu.

Jak donosi „Fakt”, prawdopodobną przyczyną pożaru było „zwarcie stojącej przy łóżku Wysockiego lampce”. To jednak będzie jeszcze badane przez specjalistów z zakresu pożarnictwa.

- Zaznaczam, że na szczegółowe informacje trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Lekarze dziś ustalili, że ciało nie miało żadnych innych obrażeń poza pożarowymi. To te ostatnie spowodowały śmierć mężczyzny – podała „Faktowi” Agnieszka Kempka rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Znana jest także data pogrzebu aktora. Informację te podał syn Piotra Wysockiego.

Msza święta żałobna odbędzie się 4 kwietnia o godz. 14.00 w Archikatedrze Lubelskiej, a ceremonia złożenia do grobu rodzinnego będzie na drugi dzień o godz. 12.00 na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu.  

Piotr Wysocki – gdzie grał?

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie powiedziała PAP, że Piotr Wysocki związany był z Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę.

- Nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w „Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – podkreśliła rzeczniczka.

Wysocki zagrał także w filmach m.in. "Czterej Pancerni i Pies", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chopin. Pragnienie Miłości". Odznaczony został m.in. odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.